Reklama

Reklama

Boks. Adam Kownacki nie zastąpi Jarrella Millera w walce z Anthonym Joshuą

Po wpadce dopingowej Jarrella Millera, który prawdopodobnie wykreślił się z walki o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą, kibice zaczęli spekulować, że w zastępstwie Amerykanina do ringu może wejdzie Adam Kownacki. Nasz najlepszy pięściarz w wadze ciężkiej jednoznacznie zabrał głos w tej sprawie.

Zgodnie z przypuszczeniami niepokonany "Baby Face", który harmonijnie zbliża się do pojedynku o tytuł czempiona w królewskiej kategorii wagowej, nie da się ponieść euforii i nie wejdzie do ringu w roli strażaka.

Kownacki oczywiście zaczyna przygotowania do walki, którą ma stoczyć 13 lub 20 lipca i pewnie, gdyby chodziło o rywala innego kalibru, być może zdecydowałby się zmienić plany, ale w tym przypadku gra nie jest warta świeczki. Przygotowania do walki z Joshuą, czyli prawdopodobnie najlepszym z obecnie panujących mistrzów wagi ciężkiej, muszą być odpowiednio zaplanowane i nie ma miejsca na żadne improwizacje.

Reklama

Dlatego absolutnie nie może dziwić reakcja "Baby Face’a", którą na Twitterze przywołał polonijny dziennikarz Przemek Garczarczyk. - Mam własny plan. Poza tym nie ma wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na 1 czerwca do Anthony’ego Joshuy - uciął spekulacje nasz zawodnik. W planie naszego zawodnika najpierw jest starcie z czempionem WBC Deontayem Wilderem, które może dojść do skutku na przełomie roku.

Kilka godzin temu gruchnęła wiadomość, że Miller (23-0-1, 20 KO) wpadł podczas kontroli antydopingowej, a w jego organizmie wykryto GW1516, czyli środek nieprzepisowo zwiększający siłę oraz wydolność.

"Zostaliśmy poinformowani przez VADA, że wystąpił niekorzystny wynik w próbce Jarrella Millera pobranej 20 marca 2019 r. Pracujemy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i wkrótce podamy szczegóły. W każdym razie przygotowania Anthony'ego Joshuy do gali 1 czerwca w MSG są kontynuowane" - napisał na Twitterze promotor imprezy Eddie Hearn, szef grupy Matchroom Boxing.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje