Reklama

Reklama

Boks. ​600 uczestników turnieju MMŚ w Kielcach

600 zawodników i zawodniczek zapowiedziało swój udział w młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w dniach 10-24 kwietnia odbędą się w Kielcach. Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem imprezy tej rangi w pięściarstwie.

"Za dwa lata będziemy obchodzić 100-lecie Polskiego Związku Bokserskiego. Po raz pierwszy mistrzostwa świata w boksie odbędą się w naszym kraju. Jeszcze nigdy nasz kraj nie był organizatorem imprezy tej rangi w żadnej kategorii wiekowej" - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Kielcach prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. Dodał, że młodzieżowe mistrzostwa świata nieprzypadkowo odbędą się w Kielcach.

Reklama

"Jestem dumny, że mistrzostwa świata odbędą się w moim rodzinnym mieście. W Kielcach są ogromne tradycje pięściarskie. To przecież miasto medalisty olimpijskiego Leszka Drogosza i wielu innych świetnych pięściarzy" - podkreślił Nowaczek.

Przyznanie Polsce tych mistrzostw to efekt ponad dwuletnich starań działaczy Polskiego Związku bokserskiego. "O organizację tych mistrzostw starało się osiem państw. Na finiszu została Polska i Nikaragua. Na kongresie w Budapeszcie wygraliśmy głosowanie 18:2" - przypomniał podczas konferencji Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. organizacji i rozwoju.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjedzie w kwietniu ponad dwa tysiące zawodników, zawodniczek, trenerów i osób towarzyszących z ponad 80 krajów świata. "To bardzo ważna wiadomość dla całego polskiego sportu. Mistrzostwa odbędą się w miejscu symbolicznym dla pięściarstwa, bo w Hali Legionów mieszczącej się przy ulicy Leszka Drogosza, niezapomnianego +Czarodzieja Ringu+. Ministerstwo przekazało na organizację mistrzostw 800 tys. zł" - powiedziała wiceminister sportu Anna Krupka, która objęła turniej honorowym patronatem.

Prezes Polskiego Związku Bokserskiego nie ukrywał w rozmowie z PAP, że organizacja tych mistrzostw to ogromne wyzwanie. "Organizowałem już wiele imprez sportowych, ale nigdy takiej rangi. Myślę jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani do organizacji mistrzostw. Działają już sztaby organizacyjne, każdy wie za co odpowiada i co ma robić. Jestem przekonany, ze podołamy temu zadaniu i mistrzostwa będą wielkim sportowym świętem" - zapewnił Nowaczek.


Dowiedz się więcej na temat: młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje