Reklama

Reklama

Bartosz Gołębiewski i Mateusz Goiński odpadli z mistrzostw Europy w boksie

Bartosz Gołębiewski przegrał z Ormianinem Wachtangiem Harutiunjanem 0:5 w kat. 75 kg mistrzostw Europy w boksie w Erywaniu. Odpadł także w kat. 80 kg Mateusz Goiński, który uległ przez rsc w 1. rundzie reprezentantowi Serbii Artjomowi Agejevowi.

Były to pierwsze pojedynki polskich pięściarzy w stolicy Armenii.

We wtorek zaprezentuje się Daniel Piotrowski, a jego rywalem w 1/16 finału kat. 71 kg będzie Irlandczyk Luke Maguire.

Na środę zaplanowano walki Pawła Bracha z Hiszpanem Antonio Barrulem (57 kg), Jarosława Iwanowa z Ukraińcem Jurijem Szestakiem (60 kg) oraz Tomasza Niedźwiedzkiego z kolejnym Ukraińcem Serhijem Horskowem (86 kg) - wszystkie w 1/8 finału.

W czwartek w 1/8 finału będą boksować: Damian Durkacz z Włochem Giacomo Michelim (67 kg), Mateusz Bereźnicki z Anglikiem Lewisem Williamsem oraz Oskar Safaryan z kolejnym Anglikiem Deliciousem Orie.

Reklama

Boks. Jakub Słomiński wystąpi od ćwierćfinału

Od ćwierćfinału przystąpi do rywalizacji Jakub Słomiński w kat. 48 kg. Jego przeciwnikiem w piątek będzie Turek Metehan Adiguzel.

Dotychczas polscy pięściarze zdobyli aż 119 medali mistrzostw Europy: 34 złote, 33 srebrne i 52 brązowe. W tabeli medalowej przed nimi są tylko reprezentacje ZSRR (93-35-35) oraz Rosji (62-19-17), której zabraknie w Erywaniu z powodu agresji zbrojnej tego kraju na Ukrainę.

Ostatnie turnieje nie były jednak udane dla "Biało-Czerwonych" w 2019 roku w Mińsku żaden z nich nie stanął na podium, a w 2017 w Charkowie brązowy medal zdobył tylko Mateusz Polski. 

Reklama

Reklama

Reklama