Reklama

Reklama

Astana Arlans rywalem polskiej "Husarii" w lidze WSB

Triumfator World Series of Boxing (WSB) kazachski zespół Astana Arlans będzie jednym z rywali drużyny Hussars Poland w czwartej edycji tej zawodowej ligi. We wtorek odbyło się losowanie w Lozannie. Polaków do mocnej grupy dolosowała ... Irena Szewińska.

Oprócz bokserów z Kazachstanu "Husaria" powalczy w grupie B z: Azerbejdżan Baku Fires, Mexico Guerreros, Cuba Domadores oraz Russia Boxing Team.

Reklama

W grupie A znalazły się zespoły: Ukraina Otamans, USA Knockouts, Argentina Condors, Dolce&Gabbana Italia Thunder, German Eagles, Algeria Desert Hawks. 

"Pani Irena Szewińska skierował nas do "grupy śmierci". Teoretycznie jesteśmy skazani na pożarcie, ale podobnie było i w minionym sezonie, gdy niewielu na nas stawiało, a dotarliśmy do ćwierćfinału. W tej edycji będzie to trudniejsze, ale na pewno się nie poddamy. Patrząc na losowanie z drugiej strony można powiedzieć, że jego wyniki to fantastyczna wiadomość dla kibiców boksu. To nieprawdopodobnie dobre towarzystwo. Widzów czekają niepowtarzalne widowiska. Do Polski przyjadą najlepsi zawodnicy na świecie, zdobywcy medali na imprezach rangi światowej" - powiedział PAP menedżer "Husarii" Jarosław Kołkowski.

W ostatniej edycji debiutujący w WSB Polacy dotarli do ćwierćfinału. Przegrali w nim dwukrotnie po 1:4 z byłym triumfatorem Dolce&Gabbana Italia Thunder.

Według nieoficjalnych informacji, zgłoszenie do międzynarodowej federacji (AIBA) kosztuje kilkaset tysięcy euro. To suma przekraczająca milion złotych.

Czwarty sezon ligi WSB będzie rozgrywany według nowych zasad. Zamiast w pięciu kategoriach wagowych (miały do tej pory inne limity niż w boksie olimpijskim), pięściarze będą rywalizowali w dziesięciu. Nowy sezon rozpocznie się w listopadzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje