Reklama

Reklama

Artur Szpilka wypadł z rankingu z powodu długiej nieaktywności

Wysoką cenę zapłacił Artur Szpilka za odwołany pojedynek z Dominikiem Breazeale’em, który miał odbyć się 25 lutego na gali w Birmingham, w stanie Alabama. Amerykanin nie ma tego problemu, bo będzie boksował z innym Polakiem, Izu Ugonohem, a ponadto ostatni pojedynek stoczył pod koniec czerwca.

"Szpila" całkowicie przepadł w rankingach branżowego, statystycznego portalu boxrec.com. Strona klasyfikuje wszystkich pięściarzy na świecie, z podziałem na wszystkie kategorie wagowe, ale podstawowym kryterium jest aktywność w ringu.

Reklama

Przekonał się o tym Szpilka, który ostatni pojedynek stoczył przed rokiem, wchodząc do ringu 16 stycznia 2016 roku przeciwko Deontayowi Wilderowi. Wszyscy pamiętamy, jak bardzo brutalnym nokautem zakończyło się tamto starcie. Amerykański mistrz świata obronił tytuł, ale do momentu posłania Polaka na deski wcale nie szło mu łatwo.

Wobec "exodusu" Szpilki, obecnie najwyżej sklasyfikowanym rodakiem w wadze ciężkiej jest mało znany szerokiej publiczności Adam Kownacki. Mieszkający w Stanach Zjednoczonych pięściarz, któremu kiedyś mocno oberwało się w ojczyźnie za mało efektowną sylwetkę, sukcesywnie realizuje swój plan, choć na razie nie walczy z zawodnikami nawet z szerokiej czołówki. Niemniej 27-letni wojownik, pochodzący z Łomży, ma na koncie 15. zwycięstw. Ostatnią wiktorię odniósł w minioną sobotę, pokonując na Brooklynie Joshuę Tufte’a. Po tej wygranej Kownacki awansował na 27. miejsce w zestawieniu boxrec.com.

Warto dodać, że Polak również należy do grona pięściarzy, związanych z menedżerem Alem Haymonem, czołową postacią w boksie zawodowym.

Na dalszych pozycjach, z grona "Biało-czerwonych", plasują się Andrzej Wawrzyk (30. miejsce), Izu Ugonoh (37.), Mariusz Wach (57.), a nawet Paweł Kołodziej (69.). Pierwsze miejsce zajmuje mistrz świata organizacji IBF Anthony Joshua, a tuż za nim znajduje się Deontay Wilder, najbliższy przeciwnik Wawrzyka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje