Reklama

Reklama

Artur Szpilka pokonał na punkty Tomasza Adamka

Artur Szpilka po dziesięciorundowym pojedynku pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Adamka podczas gali Polsat Boxing Night w Kraków Arenie! Wygląda na to, że to koniec kariery "Górala".

Był to pojedynek wagi ciężkiej o pasy IBF International oraz międzynarodowego mistrza Polski.

Wszyscy trzej sędziowie punktowali na korzyść Szpilki: 96:94, 98:92 i 96:94.

- Dziękuję kibicom za doping. Przegrałem, zrobiłem swoje w sporcie. Pora odchodzić - powiedział po walce Adamek. - Lata lecą, czas nie stoi w miejscu, życzę powodzenia młodym - dodał.

- Trzeba wiedzieć, kiedy trzeba odejść. To prawdopodobnie moja ostatnia walka - przyznał Adamek.

Co na to nowy król wagi ciężkiej w naszym kraju?

- Trzeba podziękować Tomaszowi Adamkowi, bo zrobił dużo dla polskiego boksu - powiedział tuż po walce Szpilka. - Wiedziałem, że jak się podpalę to przegram. Jak powiedziałem, czas Tomasza się skończył - stwierdził "Szpila".

Reklama

Podczas piątkowej ceremonii ważenia nieznacznie cięższy okazał się Adamek i to właśnie on był faworytem według ekspertów, ale w ringu lepszy okazał się Szpilka.

Podczas jednej z największych gal w Polsce, w obecności 18 tysięcy widzów w Kraków Arenie dowiedzieliśmy się, kto obecnie rządzi w Polsce w wadze ciężkiej.

Na widowni zasiedli m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, tenisistka Agnieszka Radwańska, piosenkarz Michał Wiśniewski oraz bokserzy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Mariusz "Wiking" Wach.

Zawodnicy długo kazali na siebie czekać, do ringu weszli pół godziny po północy.

Przed walką obaj bokserzy chwalili się przede wszystkim swoją szybkością. Na ringu w Krakowie znacznie lepszą szybkość pokazał Szpilka.

Bokser z Wieliczki odniósł 17. zwycięstwo na zawodowym ringu, Adamek przegrał po raz czwarty i chyba ostatni.

Szpilka dominował od pierwszych rund, a "Góral" nie miał pomysłu na sforsowanie obrony rywala. W połowie walki Adamek się przebudził, ale nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ani tym bardziej zadać decydującego ciosu.

Po emocjonującym dziesięciorundowym pojedynku Szpilka pokonał Adamka. Jak zapowiadał,  ma mu to otworzyć wejście na rynek amerykański. Wkrótce pewnie się dowiemy, czy tak się stało.

Wcześniej w krakowskiej hali doszło do dwóch niespodziewanych rozstrzygnięć. Andrzej Sołdra wygrał na punkty z Dawidem "Cyganem" Kosteckim, a Maciej Sulęcki pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Grzegorza Proksę.

Jak oceniasz starcie Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem?

Pełna karta i wyniki walk Polsat Boxing Night: Adamek vs. Szpilka

Walka wieczoru:

Waga ciężka (10 rund): Tomasz Adamek (102,6 kg podczas ważenia) - Artur Szpilka (101,2 kg) - Szpilka wygrał na punkty

Pozostałe walki:

Waga 74 kg (10 rund): Grzegorz Proksa (73,7 kg) - Maciej Sulęcki (73,7 kg) - Sulęcki wygrał przez techniczny nokaut w 7. rundzie

Waga 77,3 kg (8 rund): Dawid Kostecki (76,8 kg) - Andrzej Sołdra (76,85 kg) - Sołdra wygrał na punkty

Waga junior półśrednia (10 rund): Michał Chudecki (62,9 kg) - Michał Syrowatka (62,95) - Syrowatka wygrał przez KO w 1. rundzie

Waga półśrednia (8 rund): Łukasz Maciec (67,6 kg) - Michał Żeromiński (67,4 kg) - Maciec wygrał na punkty

Waga 58,5 kg (6 rund): Rafał Kaczor (58,25 kg) - Piotr Gudel (58,15 kg) - Gudel wygrał na punkty

Zobacz zapis relacji na żywo z gali w Krakowie

Zapis relacji na żywo dla urządzeń mobilnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy