Reklama

Reklama

Artur Szpilka ma ochotę zmierzyć się z Izu Ugonohem!

Pięściarz Artur Szpilka oficjalnie rzucił wyzwanie rodakowi, urodzonemu w Szczecinie Izu Ugonohowi, aby w niedalekiej przyszłości doszło do tej elektryzująco zapowiadającej się polsko-polskiej konfrontacji. Póki co, nic nie wskazuje, aby 25 lutego na gali w Birmingham, w stanie Alabama, obaj pięściarze mieli stanąć naprzeciwko siebie w ringu.

Starcie Artura Szpilki z Izu Ugonohem nie ogniskowałoby uwagi całego bokserskiego świata, ale dla polskich kibiców byłoby prawdziwą ucztą. Wcześniej, gdy obaj pięściarze reprezentowali jedną grupę promotorską, ich walka była co najwyższej mrzonką. Teraz, gdy łączy ich osoba menedżera numer jeden na świecie, czyli Ala Haymona, pojedynek Polaków jest więcej niż prawdopodobny.

Tyle, że nie od razu, bo mało prawdopodobne, by do takiej konfrontacji doszło już 25 lutego na ringu w Alabamie. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Artura Szpilki, który wczoraj zdradził, że wobec niepewnej walki z Dominikiem Breazeale'em, z którym ma zmierzyć się... Ugonoh, jemu przypadnie pewnie jeden z dwóch pozostałych Amerykanów. "Szpila" wymienił Amira Mansoura (22-2-1, 16 KO) oraz Geralda Washingtona (18-0-1, 12 KO).

Przyjmując, że prawdziwa jest informacja, iż transmitująca galę telewizja Fox nie chce w jednej walce zestawiać ze sobą zawodników po porażkach (Szpilka i Breazeale przegrali swoje ostatnie starcia), dziennikarz Mateusz Borek zasugerował, że rozwiązaniem byłoby starcie Szpilki właśnie z Ugonohem. Na reakcję "Szpili" nie trzeba było długo czekać, zwłaszcza że wczoraj mocno wkurzył się na zamieszanie wokół swojego najbliższego przeciwnika. Zaproponował dwie lokalizacje w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Po chwili najpopularniejszy polski pięściarz zreflektował się i dodał, że takie starcie mogłoby odbyć się także w naszym kraju, na jednej z gal z cyklu Polsat Boxing Night.

Pomysł fajny, ale w Polsce chyba nie doczeka się realizacji, o czym świadczy riposta Borka, dziennikarza Polsatu. - Za drogi jesteś - odparł.

Ty też możesz pomóc! Czekamy na Twoje wsparcie na pomagam.interia.pl!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy