Reklama

Reklama

Anthony Joshua zarobił 15 mln funtów zw walce z Kliczką

Anthony Joshua dzięki wygranej z Władimirem Kliczką, zarobił aż 15 milionów funtów. Dla Anglika, to największa wypłata w dotychczasowej karierze.

Po znakomitej walce na stadionie Wembley , Anthony Joshua znokautował w 11. rundzie Władimira Kliczkę, w pojedynku o pasy IBF i WBA. Dzięki zwycięstwu Anglik zainkasował aż 15 milionów funtów.

Reklama

Jeśli doszłoby do rewanżu między bokserami, Joshua może liczyć na jeszcze większe pieniądze. Dla Anglika, wypłata po zwycięstwie nad Kliczką, jest największą w jego dotychczasowej karierze, od momentu zdobycia olimpijskiego złota w 2012 roku.

Anglik wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu. Kandydatów do kolejnej walki z bokserem jest kilku, ale jak podkreślał promotor Joshui, wszystko zależy od decyzji Władimira Kliczki.

- Jeśli będzie zapotrzebowanie na rewanż, jeśli Kliczko będzie tego chciał, może do niego dojść. Nie podejmiemy żadnej decyzji odnośnie następnej walki, dopóki Kliczko nie poinformuje o swoim kolejnym ruchu - powiedział promujący Anglika Eddie Hearn.

Obowiązkowi pretendenci do walki z Joshuą to Kubrat Pullew (federacja IBF) oraz Luis Ortiz (WBA). 

AK

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Joshua | Władimir Kliczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama