Reklama

Reklama

Anthony Joshua zadebiutuje na ringu w USA

Bokserski mistrz świata w wadze ciężkiej Anthony Joshua zadebiutuje na ringu w Stanach Zjednoczonych. Brytyjczyk ogłosił, że 1 czerwca w Nowym Jorku stoczy walkę z Amerykaninem Jarrellem Millerem w obronie pasów federacji WBA, IBF, WBO i IBO.

29-letni Joshua, mistrz olimpijski z 2012 roku, wygrał dotychczas wszystkie zawodowe walki - 22, z czego 21 przez nokaut. Każdy z tych pojedynków miał miejsce w Wielkiej Brytanii - dwa ostatnie na Wembley w Londynie i w walijskim Cardiff.

Starszy o rok, również niepokonany dotychczas Miller w przeszłości wygrał m.in. z Mariuszem Wachem (w 2017 roku) i Tomaszem Adamkiem (2018). Amerykanin łącznie stoczył 24 zawodowe walki - 23 razy zwyciężył (20 przez nokaut), a raz zremisował.

Do starcia Joshuy z Millerem dojdzie w słynnej nowojorskiej Madison Square Garden.

- Wembley jest bliskie mojemu sercu, ale będę bronił swoich pasów przeciwko Millerowi w Nowym Jorku. To będzie ekscytująca walka. Spotkam się niepokonanym zawodnikiem i choć celem pozostaje pełna unifikacja, koncentruję się w tej chwili wyłącznie na najbliższym rywalu. Nie mogłem przecież dłużej czekać, walka to coś, co kocham najbardziej. Będę w bardzo dobrej formie i gotowy na ten pojedynek - zapowiada AJ.
- On popełnia spory błąd wybierając się na mój teren. Zabiorę mu te pasy, Joshua opuści Nowy Jork z pustymi rękami - odgraża się Miller, pogromca Tomka Adamka i Mariusza Wacha.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy