Reklama

Reklama

Anthony Joshua pokonał na punkty Josepha Parkera w Cardiff

Brytyjczyk Anthony Joshua po raz pierwszy musiał walczyć na dystansie 12 rund, ale zasłużenie pokonał pięściarza z Nowej Zelandii - Josepha Parkera, w walce wieczoru na gali w wypełnionym po brzegi Principality Stadium w Cardiff. Stawką były cztery mistrzowskie pasy w kategorii ciężkiej.

Do unifikującej pasy czterech organizacji walki doszło po raz pierwszy od wielu lat, tak samo po raz pierwszy Joshua potrzebował stoczenia 12 rund, by wygrać, jednogłośną decyzją trzech sędziów. We wcześniejszych 20 pojedynkach zwyciężał przed czasem. Zdaniem sędziów Anthony wygrał 11 rund, a Parker tylko jedną.

W pierwszej rundzie Joshua wyczekiwał na właściwy moment do zadania ciosu na podbródek, a o dwa lata młodszy Parker imponował pracą na nogach i zadał kilka ciosów na korpus. Otwarcie było na korzyść nowozelandczyka.

W drugiej Brytyjczyk zepchnął do lin rywala, ten jednak zrewanżował się prawym zamachowym, który wylądował nad lewą ręką i trafił w policzek Anthony'ego.

W trzeciej części walki doszło do zwarcia i wówczas Joshua po raz pierwszy zastosował prawy podbródkowy. Właśnie takim ciosem zakończył pojedynek z Władymirem Kliczką. Tym razem jednak cios nie był tak mocny. Parker z kolei trafił lewym prostym.

Reklama

Pierwszą mocną "bombę,", lewym prostym, Anthony wyprowadził u progu IV starcia i to na moment zachwiało Josephem.

Poważna bitwa zaczęła się na początku 6. rundy, gdy rzucili się na siebie i przez moment nie reagowali na polecenia sędziego! Za moment Parker trafił prawym podbródkowym, co zrobiło wrażenie na Anthonym.

Od ósmej rundy przeważał zdecydowanie Joshua. W 10. trafił dwa razy lewym prostym, co rozcięło łuk brwiowy rywalowi. Parker zrewanżował się ciosem na korpus, ale nie był już tak szybki w unikach. Dlatego przyjął podbródkowy.

Już do końca Anthony dyktował warunki, a pięściarz z Nowej Zelandii mógł się pocieszyć tylko tym, że nie został znokautowany.

MiBi

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy