Andrzej Gołota wygrał w sądzie z "Masą"

Andrzej Gołota wygrał w sądzie proces z Jarosławem Sokołowskim ps. "Masa". Słynny świadek koronny ma przeprosić boksera i wpłacić 10 tysięcy złotych na cele społeczne.

W wyroku poinformował serwis TVN Warszawa.

Sokołowski twierdził, że Gołota celowo przegrał walkę z Michaelem Grantem. Za te słowa bokser wytoczył "Masie" proces, który trwał dziewięć miesięcy. W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok. Sędzia Andrzej Lipiński w uzasadnieniu stwierdził, że Sokołowski nie przedstawił żadnych dowodów na prawdziwość swoich słów i podkreślił, że nie można bezpodstawnie oskarżać innych. Co więcej, status świadka koronnego nie upoważnia "Masy" do bezkarności w postępowaniu cywilnym, a takie właśnie wytoczył mu Gołota.

Sokołowski ma przeprosić boksera, wpłacić 10 tysięcy na cele społeczne i pokryć koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny. Podczas jego ogłoszenia na sali rozpraw nie było Gołoty i "Masy".

Pojedynek Gołoty z Grantem odbyła się 20 listopada 1999 roku w Atlantic City. W pierwszej rundzie Grant dwukrotnie wylądował na deskach po ciosach Polaka. W kolejnych Gołota miał przewagę i prowadził na punkty. Wydawało się, że zwycięstwo ma na wyciągnięcie ręki. Tymczasem w 10 rundzie polski pięściarz zaliczył nokdaun, a kiedy wstał odmówił kontynuowania walki.

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Gołota

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje