Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara zmierzy się w Nowym Jorku z Chadem Dawsonem

Stało się to, o czym spekulowano od dobrych kilku tygodni. Andrzej Fonfara (28-4, 16 KO) 4 marca w nowojorskiej Barclays Centre skrzyżuje rękawice na dystansie dziesięciu rund z Chadem Dawsonem (34-4, 19 KO). W głównym pojedynku wieczoru Keith Thurman podejmie Danny'ego Garcię.

Wszystko potwierdził za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych ceniony dziennikarz Dan Rafael. Dla Polaka walka z Amerykaninem będzie powrotem na ring po zaskakujące porażce przez nokaut, w czerwcu ubiegłego roku, z Amerykaninem Joe Smithem Jr.

Przypomnijmy, że 34-letni dziś Chad Dawson to były trzykrotny mistrz świata kategorii półciężkiej. Warto zaznaczyć, że pięściarz o przydomku "Bad" swój pierwszy tytuł wywalczył w 2007 roku, detronizując Tomasza Adamka, dla którego była to pierwsza porażka na ringu zawodowym. 

Reklama

Na rozkładzie ma także tak cenionych pięściarzy, jak Bernard Hopkins, Antonio Tarver oraz Glen Johnson. Dziś Amerykanin nie jest już na pewno tak groźnym zawodnikiem jak przed laty, ale z całą pewnością wciąż należy go zaliczać do szerokiej czołówki w kategorii półciężkiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy