Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara: Walczyłem według wskazówek Gołoty

Andrzej Fonfara (17-2, 8 KO), 20 maja w UIC Pavilion w Chicago stoczy walkę o pas WBO NABO z Anthonym Russellem (16-2, 5 KO) . Polak niedawno znokautował amerykańskiego pięściarza Raya Smitha (9-6, 3 KO) na gali Tomasza Adamka w Newark.

Kiedy wracasz na salę treningową?

Andrzej Fonfara : Odpocznę może trzy, cztery dni, bo nie czuję się zmęczony po ostatnim pojedynku, jestem gotowy na walkę 20 maja. Już teraz wszystkich serdecznie na nią zapraszam.

Teraz chyba już możesz zdradzić jakich wskazówek przed ostatnią walką udzielał ci Andrzej Gołota?

- (śmiech) Pewnie tak, na sparingach mi mówił, żebym bił dużo lewą ręką i dobrze pracował nogami. Myślę, że moją pracę nóg było widać, zwłaszcza w pierwszej rundzie. Andrzej Gołota bardzo mnie wspiera. Dzwonił do Sama Collony przed moją walką ze Smithem i rozmawiał ze mną, powiedział, że wszystko będzie dobrze. Wychowałem się na jego walkach. Był i jest moim idolem i chyba tak już będzie zawsze. Oglądając jego pojedynki zawsze zastanawiałem się jakby to było, gdybym to ja wychodził do ringu przed taką wielką publicznością. Na gali Adamka spełniło się moje marzenie.

Reklama

Jak się czułeś walcząc przed liczną publicznością?

- Nigdy nie walczyłem przed tak liczną polską publicznością. Atmosfera w hali była niesamowita bardzo mnie to motywowało. Miałem ze strony fanów wspaniały doping, za który wszystkim serdecznie dziękuję. Czułem się tak jakbym walczył w Polsce. Jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy przyjechali za mną z Chicago, tam mam grupkę polskich kibiców, która mnie wspiera od samego początku.

Walczyłeś zgodnie z planem?

- Tak, jak zakładaliśmy z moim trenerem Samem Colloną przez pierwsze rundy walczyłem bardzo spokojnie, trochę badałem teren i trzymałem swego przeciwnika na dystans. Po dwóch, mocniejszych ciosach widziałem, że już bardzo słabnie, poczekałem chwileczkę, potem dokończyłem go lewym sierpem. Po tym ciosie poleciał na ziemie. To była czwarta runda, która przesądziła o wyniku pojedynku. Udało mi się go posłać na deski.

Sam Collona o Andrzeju Fonarze:

Od początku wierzyłem, że ten chłopak ma talent, nawet wtedy kiedy ludzie nie dawali mu żadnej szansy. Andrzej z walki na walkę robi bardzo duże postępy, jestem bardzo z niego zadowolony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje