Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara: Trochę ulicznej bijatyki i chamstwa w ringu

- Kiedy wychodzę na ring pokazuję swój charakter. Pozwalam sobie na trochę ulicznej bijatyki i chamstwa w ringu - powiedział Andrzej Fonfara przed walką z Nathanem Cleverlym w Chicago. Podczas oficjalnego ważenia obaj zmieścili się w limicie kategorii półciężkiej. Polski bokser ważył 79,2 kg, a Walijczyk 79,1 kg.

Fonfara przyznał, że w ringu jest zupełnie innym człowiekiem niż w codziennym życiu.

"Zachowuję się tak jak zostałem wychowany i kropka. Wypada mi być dżentelmenem, bo na co dzień jestem normalnym, w miarę poukładanym gościem. Kiedy wychodzę na ring pokazuję swój charakter. Pozwalam sobie na trochę ulicznej bijatyki i chamstwa w ringu. Tak będzie z Cleverlym" - zapowiedział pochodzący z Radomia pięściarz (27 zwycięstw, w tym 16 przed czasem i 3 porażki).

W nocy z piątku na sobotę zmierzy się z Cleverlym (29 wygranych, 15 przed czasem, 2 porażki) podczas gali w UIC Pavilion w Chicago. Polak będzie bronił pasa WBC International wagi półciężkiej.

Reklama

"To idealny moment, żeby zadać sobie po raz ostatni pytanie, czy jest się gotowym do walki. U mnie odpowiedź brzmi "tak", bo czuje się doskonale mentalnie i fizycznie. Mam 27 lat, nadal jestem młodym pięściarzem, ale z dużym bagażem doświadczenia. To idealny wiek, bo boksuję już kupę lat, a teraz doszedłem do doskonałej formy" - ocenił Fonfara.

Choć pojedynek odbędzie się w Chicago, Polak może liczyć na duże wsparcie swoich kibiców.

"Jestem w stałym kontakcie z Arturem Borucem i dużo rozmawiamy. Lubi boks, sam go trochę uprawia, ale nie ma możliwości, żeby przyleciał do mnie w trakcie sezonu. Wiem jednak, że ściska kciuki. Będzie też kilku znajomych z Legii. To kapitalna sprawa, bo chcę podkreślić, że nie boksuję tylko dla siebie, ale też dla kibiców. Czuję to wsparcie zewsząd, także od moich sponsorów - firmy POL-MOT Auto i Ursus. Niedawno zostałem ambasadorem spółki, z czego jestem naprawdę bardzo zadowolony i nie ukrywam wdzięczności za ich pomoc. To kolejny pozytywny bodziec przed moją walką" - podkreślił pięściarz.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy