Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara musi uważać. 100 tysięcy kary za każdy funt nadwagi

Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) tym razem musi wyjątkowo zadbać o swoją dietę. I nie tylko dlatego, że jego pojedynek z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-1-1, 32 KO) ustalono na umowny limit 172 funtów, czyli 78 kilogramów. W myśl zapisu w kontrakcie każdy funt nadwagi - czyli 0,45 kg., będzie kosztował zawodników aż 100 tysięcy dolarów kary!

Pojedynek odbędzie się 18 kwietnia na ringu w StubHub Center w Carson, a za oceanem pokaże go potężna stacja Showtime.

- Trenuję teraz ciężej niż w przeszłości, szczególnie nad przygotowaniem fizycznym. W dniu ważenia będę miał 172 funty - zapewniał sławny Meksykanin, któremu w przeszłości zdarzało się "przekręcić licznik".

- Jestem pięściarzem dywizji półciężkiej, ale to jest Chavez, więc zgodziłem się na umowny limit. Zresztą nie będę miał problemów z uzyskaniem tej granicy. W poprzednich walkach zdarzało się mi ważyć 173 funty. To tylko bardziej restrykcyjna dieta i więcej pracy, nic wielkiego - obiecuje "Polski Książę", od kilku lat na stałe mieszkający w Chicago.

Reklama

- Na pewno wywiążę się z umowy, bo każdy funt kosztowałby mnie sto tysięcy grzywny. Być może jemu się nie uda, wówczas ja zarobię dodatkowe pieniądze - dodał Chavez.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje