Andrzej Fonfara i Nathan Cleverly pobili trzy rekordy wagi półciężkiej

​Andrzej Fonfara po rewelacyjnej walce pokonał na punkty Nathana Cleverly’ego. Starcie Polaka z Walijczykiem przejdzie do historii - obaj pięściarze pobili w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu aż trzy rekordy!

Niezwykłe emocje od początku do końca pojedynku, prawdziwa ringowa wojna - oto, co zobaczyli kibice w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w hali UIC Pavilion w Chicago.

Reklama

Jeden z najlepszych obecnie polskich pięściarzy - Andrzej Fonfara - po nieprawdopodobnie zaciętej ringowej batalii zdołał pokonać na punkty Walijczyka Nathana Cleverly’ego, byłego mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO.

Nie dość, że pojedynek dostarczył fanom niezapomnianych emocji, to pięściarze zdołali wspólnymi siłami wpisać się do historii boksu zawodowego!

Firma Compubox, która obsługuje najważniejsze walki bokserskie, potwierdziła zaraz po pojedynku, że padły aż trzy rekordy: wyprowadzonych łącznie ciosów (2524); ciosów, które doszły celu (936); a także trafionych tzw. "mocnych ciosów" (705).

Polak wyprowadził łącznie 1413 uderzeń, z których trafił 474 (395 celnych na 746 wyprowadzonych tzw. mocnych uderzeń). Statystyki rywala wyglądały analogicznie następująco - 1111 (462) oraz 310/597.

Fonfara po dwunastorundowym pojedynku pokonał Cleverly’ego jednogłośnie na punkty 116:112, 116:112 i 115:113.

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Fonfara | Nathan Cleverly

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje