Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara będzie walczył z Cleverly'm 16 października w Chicago

​Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) zmierzy się z Nathanem Cleverly’m (29-2, 15 KO) 16 października w UIC Pavillion w Chicago - dowiedziała się Interia. - Decyzja zapadła wczoraj. Cieszę się, że Walijczyk przyjeżdża walczyć do hali, którą doskonale znam - powiedział nam polski pięściarz.

- Wczoraj dowiedziałem się o konkretnej dacie i miejscu walki. Będzie to Chicago, hala UIC Pavillion. Walka odbędzie się 16 października - powiedział Andrzej Fonfara w rozmowie z Interią.

- Wiele razy boksowałem w tej hali, mogę wręcz powiedzieć, że Cleverly przyjeżdża walczyć do mnie i następny pojedynek stoczę "u siebie" - dodał.

Aktualnie polski pięściarz przebywa w Houston, gdzie rozpoczął już obóz przygotowawczy do planowanego starcia z Cleverly’m.

Reklama

- Zostanę tu trzy tygodnie, ciężko pracuję, żeby przygotować się do kolejnego starcia. Potem przenoszę się do Chicago, gdzie odbędę sesje sparingowe - ujawnił Fonfara.

"Polski Książę" zdobył za oceanem dużą popularność po zwycięstwie nad słynnym Julio Cesarem Chavezem Juniorem (49-2-1, 32 KO).

Wcześniej Fonfara stoczył także znakomity pojedynek z mistrzem świata WBC Adonisem Stevensonem. Polak przegrał wówczas jednogłośną decyzją sędziów, ale pokazał ogromne serce do walki.

Cleverly to były mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBO. 28-letni zawodnik tytuł stracił jednak w sierpniu 2013 roku, po starciu z Siergiejem Kowaliowem.

Autor: Bartosz Barnaś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje