Reklama

Reklama

Ambitne plany reprezentacji Polski w boksie olimpijskim

W sobotę w Kielcach odbędzie się 10. gala boksu olimpijskiego z cyklu Suzuki Boxing Night. Wystąpią reprezentantki i reprezentanci Polski oraz rywalki z Kanady i rywale z Norwegii. W grudniu kadra kobiet ma także zaplanowany start w turnieju w Hiszpanii.

Na gali organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland wystąpią m.in. uczestnicy niedawnych mistrzostw świata w Serbii - ćwierćfinalista Sebastian Wiktorzak (86 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg). Obaj będą boksowali na kieleckim ringu w niższych kategoriach, odpowiednio 80 kg i 86 kg. Rywalem Witorzaka będzie Adrian Hagen, a Bereźnicki spotka się z Islamem Ismailovem.

Z kolei wicemistrz świata juniorów w wadze 92 kg Jakub Straszewski (sukces odniósł w kwietniu w Kielcach) zmierzy się z Muslimem Yusupovem (Norwegia).

Reklama

W pojedynku wieczoru - na zasadach pięściarstwa zawodowego - spotkają się Daniel Adamiec i Michał Łoniewski, tj. mistrzowie kraju w wadze półciężkiej (limit zmienił się z 81 na 80 kg) z dwóch ostatnich lat.

W Kielcach wystąpią także trzy polski zawodniczki, m.in. była wicemistrzyni świata Sandra Kruk (57 kg) zmierzy się z Kanadyjką Jordyn Konrad.

Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędą się w grudniu MŚ kobiet w Stambule - turniej przesunięto na marzec 2022 roku. W te sytuacji podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk wystąpią m.in. w zawodach na Teneryfie w dniach 15-18 grudnia.

giel/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama