Reklama

Reklama

Alex Leapai zakończył karierę. Wciąż odczuwa ciosy Kliczki

Jak potężnie bije Władimir Kliczko, świadczą problemy Alexa Leapaia. Po dwóch latach od starcia z Ukraińcem bokser wciąż ma problemy ze wzrokiem i zdecydował się zakończyć karierę.

Urodzony na Samoa australijski bokser Alex Leapai zakończył karierę z obawy o utratę wzroku. Niecałe dwa lata temu przegrał walkę z Ukraińcem Władimirem Kliczką o kilka pasów mistrza świata wagi ciężkiej.

36-letni Leapai, ojciec sześciorga dzieci, miał już operację na obojgu oczach po wspomnianym pojedynku w Oberhausen z Kliczką, zakończonym technicznym nokautem w piątej rundzie. W ubiegłym roku przegrał w Moskwie na punkty z Manuelem Charrem, a problemy jeszcze się pogłębiły.

"Lekarze powiedzieli, że grozi mi utrata wzroku w prawym oku, dlatego zdecydowałem się skończyć karierę pięściarską" - stwierdził Leapai, który na zawodowych ringach wygrał 30 walk, 7 przegrał, a 3 zremisował.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy