Reklama

Reklama

Aleksander Powietkin: Deontay Wilder? Nie boję się go

​Aleksander Powietkin (30-1,22 KO) zapewnił, że nie obawia się konfrontacji z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO). "Wcale się go nie boję, jestem gotowy" - zapewnił Rosjanin, który jest czołowym pięściarzem wagi ciężkiej.

Powietkin w ubiegłym roku rozprawił się w Kazaniu z Mariuszem Wachem. Rosjanin wygrał z Polakiem przez techniczny nokaut. Z kolei Wilder ma na rozkładzie Artura Szpilkę. Amerykanin znokautował pięściarza z Wieliczki w styczniu w Nowym Jorku.

Niewykluczone, że w roku 2016 dojdzie do starcia pogromców polskich "ciężkich". Bardzo chciałby do niego doprowadzić Powietkin, który ma apetyt na pas mistrza świata WBC, który dzierży Wilder.

Rosjanin od dłuższego czasu jest pretendentem tego do tytułu, a władze federacji starają się zmusić Amerykanina do tego, by w końcu zmierzył się z popularnym "Saszą".

Reklama

Wilder tymczasem nie rwie się do pojedynku z Rosjaninem. "Brązowy Bombardier" wolałby stanąć w ringu z Tysonem Fury’m, który sprawił największą sensację ubiegłego roku i pokonał na punkty wieloletniego króla wagi ciężkiej - Władimira Kliczkę.

"Zapewniam, że moją ambicją są walki z najlepszymi. Wilder jest jednym z czołowych zawodników na świecie i wiem, że mój obóz już z nim negocjuje. Ten biznes wygląda jednak tak, że bokser o wynikach negocjacji dowiaduje się zazwyczaj na końcu" - powiedział Powietkin, który jednocześnie zaznaczył, że nie obawia się Amerykanina.

"Słyszałem, że Wilder rozpowiada wśród dziennikarzy, że niby się go boję. Mogę zapewnić, że wcale nie czuję strachu. Walczyłem już z lepszymi od niego. Jestem gotowy na każdego, kto chce się ze mną zmierzyć. Cały czas pozostaję w treningu" - dodał Rosjanin.

36-letni Powietkin jest uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej na świecie. Urodzony w Czechowie pięściarz jest obecnie notowany na trzecim miejscu w "królewskiej" kategorii przez portal BoxRec, który tworzy rankingi wyłącznie w oparciu o statystyki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy