Reklama

Reklama

Adrien Broner pozbawiony tytułu mistrza świata

Adrien Broner (31-2, 23 KO) nie po raz pierwszy zachował się nieprofesjonalnie, ale tym razem przeszedł sam siebie. Podczas ceremonii ważenia przekroczył limit kategorii junior półśredniej o zaledwie 0,18 kg. Dostał przepisowe dwie godziny na zbicie nadwagi, ale zdecydował się więcej nie wysilać. W związku z tym został pozbawiony tytułu mistrza świata federacji WBA!

Oczywiście Ashley Theophane (39-6-1, 11 KO) w razie zwycięstwa zostanie mianowany nowym championem. Jeśli wygra Broner, pas będzie wakujący i władze WBA wyznaczą dwóch zawodników najwyżej rozstawionych w rankingu.

W tej kwestii Broner jest już "recydywistą". Ale to nie koniec jego kłopotów, bo przecież zawodnik ten jest ścigany przez policję za rzekome pobicie. Na jego szczęście osiągnięto porozumienie i ma stawić się na komisariacie po weekendzie. Na pewno nie będzie już wtedy mistrzem.

"To żenujące i nieprofesjonalne zachowanie" - wściekał się Leonard Ellerbe, dyrektor wykonawczy stajni Mayweather Promotions, która promuje challengera.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama