Reklama

Reklama

Adamek - Saleta. Adamek poznał nazwiska sparingpartnerów

​Dokładnie za tydzień przygotowujący się do kolejnej walki Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) zasiądzie na trybunach meczu Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała kontra Lechia Gdańsk. Mistrz świata dwóch kategorii w boksie zawodowym już 26 września podczas gali Polsat Boxing Night skrzyżuje rękawice z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Póki co "Góral" poznał nazwiska pierwszych sparingpartnerów.

Na początek naprzeciw Adamka wyjdzie wciąż młodziutki, za to bardzo perspektywiczny Kamil Mroczkowski. W kolejnym tygodniu do ekipy dołączą ważący w granicach 115 kilogramów Marcin Brzeski (5-0, 3 KO) oraz Michał Cieślak (8-0, 4 KO), który najpierw ma do wykonania swoją robotę w jutrzejszy wieczór w Międzyzdrojach. 

Tomek liczy też na obecność Mariusza Wacha (31-1, 17 KO), choć ten w związku z zakontraktowaniem pojedynku z Aleksandrem Powietkinem może zmienić zdanie i nie zjawić się w Łomnicy.

Jeśli ostatecznie Wach do Adamka nie przyjedzie, wówczas "Góralowi" zostanie sprowadzony jakiś sparingpartner zagraniczny, który warunkami fizycznymi przypominałby najbliższego rywala.

Reklama

Saleta już wcześniej przyznał, że ma zamiar sparować z Tomaszem Sararą, a także spróbuje nakłonić do wspólnych kilkunastu rund mniejszego, za to szybkiego Łukasza Janika (28-3, 15 KO).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje