Reklama

Reklama

Adamek: Najpierw Gołota, a potem Kliczko

Mistrz świata w wadze cruiser Tomasz Adamek przygotowuje się do walki z Andrzejem Gołotą (24 października w Arenie Łódź), która odbędzie się w ramach POLSAT BOXING NIGHT. Adamek zapowiada, że jego celem będzie walka o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej - poinformował portal boxingnews.pl.

"Obecnie ważę 215 funtów (ok. 97 kg - przy. red.) i czuję się bardzo dobrze. Jestem w świetnej formie. Nie mogę doczekać się walki w wadze cruiser lub ciężkiej. W tej pierwszej nie widzimy zbyt wielu ciekawych przeciwników. Być może w następnym roku uda się zorganizować moją walkę z którymś z braci Kliczko (...)" - powiedział Adamek.

Reklama

Polski mistrz z Gilowic koło Żywca pytany o zbliżającą się walkę z Andrzejem Gołotą odparł: "Andrzej Gołota to mój kolega, ale jest nieco starszy ode mnie. Andrzej ma przed sobą jedną może jeszcze dwie walki i zakończy karierę. Może teraz moja kolej, a po mnie przyjdzie ktoś jeszcze młodszy. Tak to już jest".

Adamek ma 33 lata, ale dopiero stara się o przepustkę do wielkiej kariery w USA. Jednak myśląc o niej raczej będzie musiał przenieść się na stałe do kategorii ciężkiej. Wstępem do tego ma być właśnie starcie z Andrzejem Gołotą.

"Endrju" od lat rozpala wielkie emocje wśród fanów boksu. "Wielka nadzieja białych" na pokonanie czarnoskórych mistrzów boksu nie wykorzystał swojej szansy. Nigdy nie udało mu zdobyć zostać mistrzem świata, choć miał do tego wielkie predyspozycje.

Transmisję z gali "Walka Stulecia" przeprowadzi Polast i Polsat Sport.

CZYTAJ TAKŻE

King przyleci na walkę Gołota-Adamek

Tomasz Adamek - sylwetka

Gołota: Na miejscu Adamka nie biłbym się ze mną

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Polsat | Tomasz Adamek | sport | mistrz świata | Kliczko | gołota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje