Reklama

Reklama

Adamek cięższy od Szpilki przed sobotnią walką w Kraków Arenie

W obecności kilkuset fanów Tomasz Adamek i Artur Szpilka stanęli na wadze przed sobotnią walką w Kraków Arenie na gali Polsat Boxing Night. Cięższy okazał się Adamek.

Adamek wniósł na wagę 102,6 kg, a Szpilka - 101,2 kg.

Po ważeniu obaj panowie stanęli twarzą w twarz, jak zwykle przy takich okazjach, i długo coś do siebie mówili. Nie wyglądało to na uprzejmości. Według wersji, którą po ceremonii zaprezentował Adamek, bokser z Wieliczki powiedział mu, że w sobotę pokaże kilka tricków bokserskich. Zawodnik z Gilowic miał odpowiedzieć "zbiję cię chłopcze jutro".

Ceremonię ważenia oglądało w małej hali Kraków Areny kilkaset osób. Obaj pięściarze zebrali brawa, choć nieco głośniej oklaskiwano "Górala".

Obaj po ceremonii długo udzielali wywiadów i sprawiali wrażenie spokojnych i pewnych siebie. - Jutro jest robota i trzeba ją wykonać. Jak będzie, będziesz mógł zobaczyć jutro - powiedział uśmiechając się Tomasz Adamek.

Reklama

Humor dopisywał także Arturowi Szpilce. - Co powiedział mi podczas ważenia? Nie wiem, zresztą jakie to ma znaczenie. Czuję się dobrze, a jak potoczy się walka, trudno powiedzieć. Zobaczymy, co wydarzy się w pierwszej, drugiej rundzie - przekonywał zupełnie wyluzowany.

W sobotę wieczorem w Krakowie "Chwila prawdy".

Organizatorzy "znaleźli" jeszcze kilkaset biletów, które w sobotę będzie można nabyć w kasach Kraków Areny. W nowoczesnej hali zasiądzie blisko 18 tysięcy fanów boksu.

Na wadze stanęło też dziesięciu pozostałych uczestników sobotniej gali. Poniżej pełna karta walk i waga, jaką pokazali w piątek.

Pełna karta Polsat Boxing Night: Adamek vs. Szpilka

Walka wieczoru:

Waga ciężka (10 rund): Tomasz Adamek (102,6 kg) - Artur Szpilka (101,2 kg)

Pozostałe walki:

Waga 74 kg (10 rund): Grzegorz Proksa (73,7 kg) - Maciej Sulęcki (73,7 kg)

Waga 77,3 kg (8 rund): Dawid Kostecki (76,8 kg) - Andrzej Sołdra (76,85 kg)

Waga junior półśrednia (10 rund): Michał Chudecki (62,9 kg) - Michał Syrowatka (62,95)

Waga półśrednia (8 rund): Łukasz Maciec (67,6 kg) - Michał Żeromiński (67,4 kg)

Waga 58,5 kg (6 rund): Rafał Kaczor (58,25 kg) - Piotr Gudel (58,15 kg)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama