Reklama

Reklama

Adamek będzie walczył o MŚ

W poniedziałek podpisano kontrakt na walkę Tomasz Adamek - Paul Briggs o mistrzostwo świata federacji WBC.

Walka odbędzie się na początku stycznia w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Oznacza to tym samym, że nie odbędzie się planowana na 13 listopada walka z Orlando Riverą, ani żadna inna walka w tym roku. Gdy trzy dni temu serwis PolskiBoks.pl jako pierwszy w Polsce informował, że istnieje szansa na walkę Polaka o tytuł już w następnej walce, nikt nie przewidywał, że kontrakt uda się podpisać tak szybko. Aktualny mistrz świata Antonio Tarver został pozbawiony pasa mistrza świata federacji WBC gdyż wybrał walkę z Glengoffem Johnsonem (mistrzem federacji IBF) zamiast właśnie z Paulem Briggsem, który jest pretendentem numer jeden. Będzie to jednocześnie walka dwóch niedawnych pogromców Roya Jonesa Juniora.

Reklama

Promotorzy Adamka szybko skorzystali z nadarzającej się okazji i podpisali porozumienie z Briggsem. Tomek zajmuje aktualnie miejsce czwarte w rankingu WBC, ale w rankingach pozostałych federacji obaj przeciwnicy zajmują już bardzo podobne miejsca. W federacji WBO Polak jest nawet sklasyfikowany o jedno miejsce wyżej, a w federacji IBF Briggsa nie ma w ogóle, a Adamek jest na miejscu dziesiątym.

Briggs wszystkie swoje walki stoczył w Australii, gdzie jest lokalnym bohaterem. Jedyną porażkę odniósł na samym początku kariery. Jego dwie ostatnie walki były jednocześnie największymi zwycięstwami. W marcu tego roku pokonał Jesusa Ruiza - tego samego, który był wymieniany jako przeciwnik Adamka 13 listopada. Briggs był na deskach w trzeciej rundzie ale zdołał wygrać na punkty. W następnej walce spotkał się z niepokonanym mistrzem Europy, Stipe Drewsem, 15 centymetrów wyższym od Briggsa. Po brudnej walce wygrał Australijczyk, posyłając Chorwata na deski aż trzy razy. Paul Briggs jest zatem zawodnikiem, który potrafi się bronić, ma też silny cios. Ale jego największym atutem jest silna psychika - dobrze znosi presję własnej publiczności i potrafi wyjść z kryzysu i wygrać walkę. Tomasz Adamek po raz pierwszy w swojej karierze nie będzie zdecydowanym faworytem.

Porównanie Tomasza Adamka i Paula Briggsa:

Przydomek: Adamek: "Góral"; Briggs: "Huragan"

Wiek: Adamek 27 lat; Briggs 29 lat

Wzrost: Adamek 187 cm; Briggs 181 cm

Zwycięstwa: Adamek 28; Briggs 23

Zwycięstwa przed czasem: Adamek 20; Briggs 17

Porażki: Adamek 0; Briggs 1

Walki stoczone poza krajem zamieszkania: Adamek 9; Briggs 0

Dowiedz się więcej na temat: WBC | Tomasz Adamek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje