Reklama

Reklama

Adam Kownacki: Chcę zdobyć tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej

- Mam misję do spełnienia. Zamierzam zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie tytuł w wadze ciężkiej i nikt mnie nie powstrzyma - przekonuje Adam Kownacki niespełna dwa tygodnie przed walką z Iago Kiladze.

- Udowodniłem już, że stać mnie na większe rzeczy. Nikt i nic mnie nie powstrzyma - zapowiada Adam Kownacki (16-0, 13 KO).

Przeciwnikiem naszego rodaka 20 stycznia w Barclays Center na Brooklynie będzie groźny Iago Kiladze (26-1, 18 KO). Kolejne zwycięstwo ma przybliżyć "Babyface'a" do walki o tytuł wagi ciężkiej.

- Wilder potrzebował dziewięciu rund na pokonanie Szpilki, mi zajęło to cztery rundy. Dałem tym samym jasny sygnał, że stać mnie na dużo. I znów dam o tym znać 20 stycznia - przekonywał Kownacki.

- Moim celem jest zdobycie mistrzostwa świata i nie ma dla mnie większego znaczenia, o którego z mistrzów chodzi. Celuję w każdego, kto ma pas. Jeśli nadarzy się okazja na walkę z Wilderem, niech będzie Wilder. Mam misję do spełnienia. Zamierzam zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie tytuł w wadze ciężkiej i nikt mnie nie powstrzyma. Bóg dał mi talent do boksu, a ja chcę to wykorzystać i zapewnić rodzinie lepsze życie. Boks to strefa wojny, ja albo rywal. Wygraną nad Szpilką przekonałem do siebie wielu niedowiarków. Byłem niedawno w Polsce i to niesamowite, z jakim przyjęciem się tam spotkałem - powiedział nasz polonijny wojownik.

Reklama

- Będę nadal ciężko pracował i dążył do realizacji wyznaczonego celu. Skupiam się jednak póki co na najbliższym przeciwniku. Przede mną kolejny test do przejścia w osobie Kiladze. On stoi mi na drodze do zdobycia tytułu - dodał Kownacki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama