Reklama

Reklama

25 polskich bokserów wystąpi w Warszawie

Dwudziestu pięciu polskich bokserów wystąpi w 30. turnieju im. Feliksa Stamma, który w dniach 23-26 kwietnia odbędzie się w Warszawie. To jeden ze sprawdzianów przed mistrzostwami Europy w Mińsku.

- Stołeczne zawody będą eliminacją do mistrzostw kontynentu. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy m.in. Dawidem Michelusem i Mateuszem Mazikiem w kat. 56 kg, Damianem Wrzesińskim i Mateuszem Polskim w 60 kg oraz Piotrem Sielawą i Tomaszem Kotem w 69 kg. W wadze 75 kg liczę na Tomasza Jabłońskiego, ale pojawił się kolejny ciekawy zawodnik - Ireneusz Zakrzewski. Lepsi z tych duetów na przełomie maja i czerwca pojadą i mam nadzieję, że powalczą o medal w ME w Mińsku - powiedział trener reprezentacji Hubert Migaczew.

W ostatnim tygodniu polscy pięściarze trenowali na zgrupowaniu w Asyżu z kadrą Włoch oraz zespołem Dolce&Gabana Thunder Italia z ligi WSB.

Reklama

- W turnieju Stamma, z grona złotych medalistów niedawnych mistrzostw Polski w Zawierciu nie będzie tylko Kazimierza Łęgowskiego, triumfatora wagi 64 kg - dodał szkoleniowiec.

Kadra Polski na 30. turniej im. Feliksa Stamma:

49 kg: Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz), Wojciech Peryt (Broń Radom)

52 kg: Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg), Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa)

56 kg: Mateusz Mazik (Rushh Kielce), Dawid Michelus (Sokół Piła), Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa)

60 kg: Damian Wrzesiński (PKB Lechma Poznań), Mateusz Polski (Róża Karlino), Adil Asłanow (Sako Gdańsk), Radomir Obruśniak (Róża Karlino)

64 kg: Mateusz Kostecki (PKB Lechma Poznań), Marcin Latocha (Róża Karlino)

69 kg: Piotr Sielawa (Hetman Białystok), Tomasz Kot (Rushh Kielce), Roman Szymański (PKB Lechma Poznań)

75 kg: Tomasz Jabłoński (Ring Raiders Gdynia), Kamil Gardzielik (PKB Lechma Poznań), Ireneusz Zakrzewski (Boks Jelenia Góra), Adrian Plichta (Bukowina Wałcz)

81 kg: Marek Matyja (Orzeł Oleśnica), Jordan Kuliński (Start Włocławek)

91 kg: Włodzimierz Letr (PKB Lechma Poznań)

+91 kg: Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwor Maz.), Krzysztof Kosela (Broń Radom)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje