Reklama

Reklama

1. Igrzyska Europejskie: Drabik i Fidura w półfinałach

Sandra Drabik (Boxing Kielce) pokonała Białorusinkę Janę Burym 2:0 i awansowała do półfinału turnieju bokserskiego 1. Igrzysk Europejskich w Baku w kategorii 48 kg, zapewniając sobie co najmniej brązowy medal. Potem tę samą fazę osiągnęła Lidia Fidura (Carbo Gliwice) w kategorii 75 kg.

Dwóch arbitrów z trzech widziało zwycięstwo 26-letniej Polki w stosunku 40:36, trzeci uznał walkę za remisową 38:38.

W poprzednim pojedynku Drabik wygrała z reprezentantką Azerbejdżanu Anachanim Aghajewą 3:0, natomiast Bury (27 lat) wyeliminowała Rumunkę Melindę Pantis, zwyciężając także 3:0.

Kielczanka zmierzy się w 1/2 finału z Rosjanką Sajaną Sagatajewą (24), która wygrała 2:1 z Irlandką Ceire Smith 2:1 (39:37, 39:37, 37:39).

W drugim spotkają się mistrzyni olimpijska z Londynu w wadze 51 kg Brytyjka Nicola Adams (32) z Turczynką Elif Coskun (21).

Półfinałowe walki odbędą się w środę.

Reklama

Lidia Fidura (Carbo Gliwice, 75 kg) pokonała Rosjankę Jarosławę Jakuszinę 2:1 i też awansowała do półfinału.

Dwóch arbitrów przyznało zwycięstwo Fidurze 39:37, trzeci uznał, że takim samym wynikiem wygrała Rosjanka. Jakuszina rozstrzygnęła na swoją korzyść pierwszą rundę (trzy oceny po 10:9), ale Polka zaczęła walczyć potem bardziej aktywnie i to zostało docenione przez trójkę sędziowską.

Kolejną rywalką Fidury będzie dwukrotna mistrzyni świata, 35-letnia Szwedka Anna Laurell Nash.

W 1/8 finału Fidura miała tzw. "wolny los", a Rosjanka wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Lejlę Kawadową.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama