Zwycięstwo Kowalczyk w FIS Cup
Justyna Kowalczyk wygrała zawody FIS Cup w biegach narciarskich na dystansie 10 km techniką klasyczną, rozegrane na północy Szwecji w miejscowości Bruksvallarna, uzyskując czas 25.13,0.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Britta Norgren, tracąc do Polki 22,9 s, trzecia była jej rodaczka Charlotte Kalla ze stratą 28,4 s do Kowalczyk.
W zawodach wystartowały także Marcela Marcisz - zajęła 41. miejsce tracąc do triumfatorki 3.53,9 oraz Anna Staręga, która uplasowała się na 43. pozycji - strata 4.06,1.
Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach zostaną rozegrane w dniach 22-23 listopada w szwedzkim Gaellivare.







