Reklama

Reklama

Zmarł Sixten Jernberg, legenda szwedzkiego narciarstwa biegowego

W sobotę zmarł dziewięciokrotny medalista olimpijski i sześciokrotny świata Szwed Sixten Jernberg. Miał 83 lata. Czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w igrzyskach, w dorobku ma też cztery złota mistrzostw globu.

W sobotę zmarł dziewięciokrotny medalista olimpijski i sześciokrotny świata Szwed Sixten Jernberg. Miał 83 lata. Czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w igrzyskach, w  dorobku ma też cztery złota mistrzostw globu.

Pierwszy krążek mistrzostw świata wywalczył w 1954 roku przed własną publicznością w Falun. Jego kariera trwała dziesięć lat.

Uczestniczył w trzech igrzyskach olimpijskich. W Cortina d'Ampezzo (1956) zdobył złoto w biegu na 50 km, srebra na 15 km i 30 km oraz brąz w sztafecie 4x10 km. Cztery lata później w Squaw Valley był pierwszy na 30 km, drugi na 15 km, piąty na 50 km i czwarty w sztafecie. W Innsbrucku zdobył złote medale na 50 km i w sztafecie 4x10 km, w biegu na 15 km był drugi, a na 30 km piąty.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama