Reklama

Reklama

Wszyscy jadą dopingować biegacza, który nie wystąpi

Sponsor norweskiego biegacza Eldara Roenninga postanowił zamknąć zakład produkcyjny na czas mistrzostw świata w Falun, opłacił bilety, podróż oraz zakwaterowanie dla wszystkich pracowników, po czym dowiedział się, że zawodnik nie znalazł się w reprezentacji.

- Trudno, zaplanowaliśmy kilkudniowy wyjazd dużo wcześniej i bez względu na to, że nie będziemy mogli oglądać naszego biegacza w akcji, to i tak wszyscy jedziemy do Falun. Eldar też, jako lider naszej grupy - powiedział właściciel fabryki Normilk Trond Tomassen.

Normilk produkuje mleko w proszku i zatrudnia 27 osób. Firma jest sponsorem Roenninga od 2004 roku.

Wartość produkcji zakładu w Larvik wynosi milion koron dziennie (500 tys. złotych), ale jak wyjaśnił dyrektor Oeysten Vold, nie będzie dużych strat.

- Decydując się na MŚ, postanowiliśmy przeprowadzić w tym czasie modernizację parku maszynowego. Teraz więc, pomimo że Eldar nie wystartuje, to i tak w pewnym sensie jesteśmy zmuszeni wyjechać, a poza tym obietnica dana pracownikom, że pojadą na MŚ, zobowiązuje dyrekcję do jej dotrzymania - powiedział.

Reklama

Eldar Roenning jest czterokrotnym mistrzem świata w sztafecie (2007, 2009, 2011, 2013), wicemistrzem biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną (2011) i brązowym medalistą w sprincie klasycznym (2007). Zawody w Falun zaczynają się 18 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL