Wielki powrót rywalki Justyny Kowalczyk? Przekazała wieści w mediach społecznościowych
Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Therese Johaug, która przed dwoma laty zakończyła karierę, wystartuje 3 marca w szwajcarskim biegu długodystansowym Engadin Frauenlauf na dystansie 42 kilometrów. Biegaczka poinformowała o tym w mediach społecznościowych, co wywołało ponowne spekulacje na temat jej startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Trondheim. Norweżka przez wiele lat była wielką rywalką Justyną Kowalczyk-Tekieli.

Decyzja o powrocie do rywalizacji w Szwajcarii jest, zdaniem norweskich mediów, pierwszą próbą oceny własnej dyspozycji i możliwości przed podjęciem decyzji o ewentualnym starcie w MŚ, które odbędą się w dniach 26 lutego-6 marca w Trondheim.
Johaug w 2022 roku po zdobyciu trzech złotych medali olimpijskich w Pekinie miesiąc później ogłosiła zakończenie kariery, tłumacząc swoją decyzję planami założenia rodziny. W maju ub.r. urodziła córeczkę, a w noc sylwestrową wzięła ślub z żeglarskim mistrzem świata Nilsem Jakobem Hoffem. Już kilkakrotnie wspomniała, że nie zamknęła ostatecznie drzwi do powrotu do rywalizacji, lecz tylko na MŚ w Trondheim. Biegaczka ma z tym miejscem wyjątkowe wspomnienia. Wywalczyła tam swoje pierwsze indywidualne złoto w zawodach tej rangi. Za rok mogłaby zatoczyć koło i jeszcze raz spróbować swoich sił na trasie biegowej.
Ostatnio do spekulacji o odnośnie odniosła się w końcu sama zainteresowana. "Codziennie dostaję pytania na ten temat. Teraz mój mąż nawet zaczął pytać" - stwierdziła. Zaznaczyła jednak, że ostatnio dobrze trenowała, więc "przynajmniej ma formę".
Therese Johaug o przyszłości: Nigdy nie wiadomo
"Nigdy nie wiadomo, jak rozwinie się nasza przyszłość, więc nie ma sensu składać deklaracji typu nigdy" - powiedziała biegaczka jesienią dziennikowi "Dagbladet".
Start na własnym terytorium w domu jest bardzo kuszący i nie zamknęłam jeszcze wszystkich drzwi
W poniedziałek natomiast napisała w mediach społecznościowych - "wystartuję w biegu Engadin Frauenlauf".
W swojej karierze 34-letnia biegaczka zdobyła sześć medali olimpijskich, w tym cztery złote, srebrny i brązowy, jest 14-krotną mistrzynią świata i trzy razy wygrała Puchar Świata w klasyfikacji generalnej, notując 80 zwycięstw indywidualnie. Przez wiele lat rywalizowała na trasach z naszą zawodniczką - Justyną Kowalczyk-Tekieli, która nadal startuje, właśnie w biegach długodystansowych.
Zbigniew Kuczyński











