Reklama

Reklama

Wielka mistrzyni planuje przerwę w karierze na ciążę

Uznawana obecnie za najlepszą biegaczkę narciarską świata Norweżka Therese Johaug planuje roczną przerwę w karierze, podczas której chce urodzić dziecko.

Najpierw jednak 33-letka wystartuje na igrzyskach w Pekinie, a po urodzeniu dziecka zamierza powrócić do rywalizacji, by w 2025 roku wziąć udział w mistrzostwach świata w swojej ojczyźnie - w Trondheim.

Partnerem biegaczki jest od 2014 roku wioślarski mistrz świata z 2013 roku Nils Jakob Hoff. Zawodniczka przyznała, że już od dawna planują dziecko, lecz z powodu intensywnych startów odkładali to na później.

Podczas MŚ w Trondheim Johaug będzie miała 36 lat, więc najlepszy czas na powiększenie rodziny będzie po olimpiadzie w Pekinie.

Therese Johaug planuje przerwę na ciążę

Norweżka zdobyła 19 medali MŚ w tym 14 złotych, dwa srebrne i trzy brązowe. Wygrała trzy razy Tour de Ski i trzy razy punktację generalną Pucharu Świata.

Reklama

Jest również mistrzynią olimpijską w sztafecie z Vancouver (2010). W igrzyskach w Soczi (2014) zdobyła indywidualnie dwa medale - srebrny i brązowy. W Pjongczangu (2018) nie startowała z powodu zawieszenia za doping.

"Dlatego teraz, osiem lat po ostatnim olimpijskim starcie, moim najważniejszym celem jest złoty medal indywidulanie, którego mi brakuje, później dziecko, a następnie MŚ u siebie w domu" - powiedziała biegaczka na antenie kanału telewizji TV2.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje