Reklama

Reklama

Tragiczny komunikat. 19-letnia narciarka przejechana w tunelu przez ciężarówkę

Tragiczne wiadomości nadeszły z Norwegii. Przygotowująca się tam do sezonu Hana Mazi Jamnik, reprezentantka Słowenii w biegach narciarskich, zginęła podczas treningu na nartorolkach. 19-latka została przejechana w tunelu przez ciężarówkę.

O śmierci nastoletniej sportsmenki poinformowała w czwartek Słoweńska Federacja Narciarska

"Podczas przygotowań w Norwegii życie naszej młodej biegaczki narciarskiej Hany Mazi Jamnik zakończyło się tragicznym wypadkiem. Nasze szczere kondolencje dla rodziny. Hana, zawsze będziesz w naszych myślach. Będziemy tęsknić" - czytamy w komunikacie

Hana Mazi Jamnik nie żyje. Zginęła w trakcie treningu

Dramat rozegrał się w tunelu drogowym, gdy w 19-latkę wjechał rozpędzony TIR. Ciężką ranną dziewczynę przetransportowano helikopterem do szpitala uniwersyteckiego w Stavanger. Mimo wysiłków lekarzy jej życia nie udało się niestety uratować.   

Reklama

Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Odebrano mu prawo jazdy i pobrano krew do badań. Jak informują norweskie media, sprawca wypadku nie zaprzecza, że najechał na sportsmenkę, ale nie przyznaje się do zaniedbania. Twierdzi, że doszło do tragicznego wypadku nie z jego winy.

Hana Mazi Jamnik była wielką nadzieją słoweńskich biegów narciarskich. Wszechstronnie utalentowana - wygrywała juniorskie imprezy w obu technikach biegowych. W ubiegłym roku została mistrzynią świata na dystansie 10 km stylem łyżwowym. 

W Norwegii trenowała już z myślą o mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, które w przyszłym roku odbędą się w Planicy. W Norwegii przebywała na swoim pierwszym zgrupowaniu z kadrą A.   

ZOBACZ TAKŻE:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL