Reklama

Reklama

Tour de Ski. Szwedzka kadra bez Charlotte Kalli

​W składzie szwedzkiej kadry na cykl Tour de Ski, który rozpocznie się w Nowy Rok, nie będzie Charlotte Kalli. Utytułowana biegaczka narciarska, u której w listopadzie wykryto zakażenie koronawirusem, jeszcze nie startowała w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata.

"Ogólna ocena jest taka, że Tour de Ski nie jest obecnie tym, czego Charlotte potrzebuje najbardziej, aby przygotować się na to, co wydarzy się w dalszej części tego sezonu" - zaznaczył cytowany w komunikacie kierownik szwedzkiej reprezentacji Anders Bystroem.

Tamtejsza federacja 11 listopada poinformowała, że 33-letnia Kalla - trzykrotna mistrzyni olimpijska - jest chora na COVID-19. Najpierw miała objawy w postaci bólu głowy i niewielkiej gorączki. Po konsultacji z lekarzem kadry "Trzech Koron" Perem Anderssonem poddała się izolacji. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa rozpoczęła kwarantannę.

Reklama

Sezon 2020/21 PŚ w biegach narciarskich rozpoczął się 27 listopada w Ruce. Szwedzka ekipa - tak jak fińska i norweska - opuściły niedawne zawody tego cyklu w Davos i Dreźnie. Powodem są narastające obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Norwegia zrezygnowała też z udziału w Tour de Ski.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne