Reklama

Reklama

Tour de Ski: Oestberg najlepsza w biegu na dochodzenie

Norweska narciarka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała w niemieckim Oberstdorfie bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną i umocniła się na prowadzeniu cyklu Tour de Ski. Jest też liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oestberg rozpoczęła czwartkowy bieg z przewagą ponad 20 sekund nad wiceliderką cyklu Rosjanką Natalią Niepriajewą. Różnica utrzymywała się na tym poziomie od startu do mety, ostatecznie Norweżka uzyskała 30,4 s przewagi. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła Amerykanka Jessica Diggins ze stratą 1.12,6. Polki nie startowały.

- Miałam bezpieczną przewagę, cały czas kontrolowałam rywalki, nie było z ich strony żadnego poważniejszego zagrożenia. Teraz mamy dzień na odpoczynek, jest bardzo potrzebny, gdyż już trochę czuję w nogach te zawody. Czuję, że jestem nadal w wysokiej formie, marzę o wygranej całego cyklu - powiedziała Oestberg na mecie.

Reklama

Norweżka i Rosjanka zmierzały do mety niezagrożone. Zacięta walka stoczyła się natomiast o miejsce trzecie. Na metę prawie równocześnie wpadły Amerykanka Jessica Diggins i Rosjanka Julia Biełorukowa. Po sprawdzeniu odczytu z fotofiniszu o 0,1 s szybsza była Diggins i to ona stanęła na trzecim stopniu podium.

Po pięciu etapach w rywalizacji pozostało już tylko 36 zawodniczek. Z udziału zrezygnowała jedyna reprezentantka Polski w cyklu Urszula Łętocha. Na trasie nie pojawią się już także Stina Nilsson czy Astrid Jacobsen.

Piątek będzie dniem przerwy, a w sobotę w Val di Fiemme (Włochy) w przedostatniej konkurencji cyklu kobiety będą rywalizowały na 10 km "klasykiem" ze startu wspólnego.

W klasyfikacji Tour de Ski Oestberg ma 35,4 s przewagi nad Niepriajewą. Norweżka prowadzi także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ma 52 pkt przewagi nad rodaczką Therese Johaug.

Wyniki:

1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 26.21,2

2. Natalia Niepriajewa (Rosja)     strata 30,4 s

3. Jessica Diggins (USA)                1.12,6

4. Julia Biełorukowa (Rosja)            1.12,7

5. Krista Parmakoski (Finlandia)        1.23,6

6. Anastazja Siedowa (Rosja)            2.18,8

Klasyfikacja Tour de Ski (po 5 z 7 zawodów):

1. Oestberg                         1:26.11,8

2. Niepriajewa                     strata 35,4 s

3. Diggins                             1.22,6

Klasyfikacja generalna PŚ (po 14 z 32 zawodów):

1. Oestberg                         652 pkt

2. Therese Johaug (Norwegia)        600

3. Parmakoski                       557

4. Niepriajewa                      489

5. Stina Nilsson (Szwecja)          466

6. Biełorukowa                      447

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL