Reklama

Reklama

Tour de Ski: Oestberg najlepsza w biegu na dochodzenie

Norweska narciarka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała w niemieckim Oberstdorfie bieg na dochodzenie na 10 km techniką dowolną i umocniła się na prowadzeniu cyklu Tour de Ski. Jest też liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oestberg rozpoczęła czwartkowy bieg z przewagą ponad 20 sekund nad wiceliderką cyklu Rosjanką Natalią Niepriajewą. Różnica utrzymywała się na tym poziomie od startu do mety, ostatecznie Norweżka uzyskała 30,4 s przewagi. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła Amerykanka Jessica Diggins ze stratą 1.12,6. Polki nie startowały.

- Miałam bezpieczną przewagę, cały czas kontrolowałam rywalki, nie było z ich strony żadnego poważniejszego zagrożenia. Teraz mamy dzień na odpoczynek, jest bardzo potrzebny, gdyż już trochę czuję w nogach te zawody. Czuję, że jestem nadal w wysokiej formie, marzę o wygranej całego cyklu - powiedziała Oestberg na mecie.

Reklama

Norweżka i Rosjanka zmierzały do mety niezagrożone. Zacięta walka stoczyła się natomiast o miejsce trzecie. Na metę prawie równocześnie wpadły Amerykanka Jessica Diggins i Rosjanka Julia Biełorukowa. Po sprawdzeniu odczytu z fotofiniszu o 0,1 s szybsza była Diggins i to ona stanęła na trzecim stopniu podium.

Po pięciu etapach w rywalizacji pozostało już tylko 36 zawodniczek. Z udziału zrezygnowała jedyna reprezentantka Polski w cyklu Urszula Łętocha. Na trasie nie pojawią się już także Stina Nilsson czy Astrid Jacobsen.

Piątek będzie dniem przerwy, a w sobotę w Val di Fiemme (Włochy) w przedostatniej konkurencji cyklu kobiety będą rywalizowały na 10 km "klasykiem" ze startu wspólnego.

W klasyfikacji Tour de Ski Oestberg ma 35,4 s przewagi nad Niepriajewą. Norweżka prowadzi także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ma 52 pkt przewagi nad rodaczką Therese Johaug.

Wyniki:

1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) 26.21,2

2. Natalia Niepriajewa (Rosja)     strata 30,4 s

3. Jessica Diggins (USA)                1.12,6

4. Julia Biełorukowa (Rosja)            1.12,7

5. Krista Parmakoski (Finlandia)        1.23,6

6. Anastazja Siedowa (Rosja)            2.18,8

Klasyfikacja Tour de Ski (po 5 z 7 zawodów):

1. Oestberg                         1:26.11,8

2. Niepriajewa                     strata 35,4 s

3. Diggins                             1.22,6

Klasyfikacja generalna PŚ (po 14 z 32 zawodów):

1. Oestberg                         652 pkt

2. Therese Johaug (Norwegia)        600

3. Parmakoski                       557

4. Niepriajewa                      489

5. Stina Nilsson (Szwecja)          466

6. Biełorukowa                      447

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje