Reklama

Reklama

Therese Johaug wymaga od partnera testów na COVID-19. Boi się o udział w IO

Utytułowana norweska biegaczka narciarska Therese Johaug ma przed sobą ważny cel - udział w IO Pekin 2022. Przed zawodami jest na tyle ostrożna, że wymaga od swojego narzeczonego przed każdym spotkaniem wykonania testu PCR - nie chce bowiem zachorować na COVID-19.

33-letnia 14-krotna mistrzyni świata zdobyła dotychczas tylko trzy medale olimpijskie - po jednym w każdym kolorze, ale złoty w sztafecie. Indywidualny tytuł mistrzyni olimpijskiej jest jej najważniejszym celem i marzeniem, a przed czterema laty w Pjongczang nie startowała z powodu dyskwalifikacji za doping.

W poniedziałek Norweski Komitet Olimpijski (NOK) został poruszony wiadomościami, jakie dotarły ze zgrupowania kadry biegowej w Alpach i dotyczyły potwierdzenia zakażenia COVID-19 u trenera sprinterów Arilda Monsena. Miał mieć tzw. bliskie kontakty praktycznie ze wszystkimi zawodnikami, którzy ryzykują teraz nawet kwarantanną we Włoszech.

Reklama

Therese Johaug nie specjalizuje się w sprincie, więc nie trenowała z Monsenem i przyznała, że to może być jej przeznaczenie.

Pekin 2022. Therese Johaug postawiła narzeczonemu twarde warunki przed spotkaniem

Teraz jednak nie może doczekać się spotkania z partnerem - wioślarskim mistrzem świata z 2013 roku Nilsem Jacobem Hoffem, z którym jest związana od siedmiu lat i który się jej oświadczył w Nowy Rok. Postawiła mu jednak ostre warunki.

Kobieca reprezentacja też nie miała zbyt częstych kontaktów z Monsenem, więc według NOK nie ma kłopotów ze strony włoskich władz sanitarnych z wyjazdem z Włoch. Po przylocie do Oslo w środę jednak - aby uniknąć przypadkowych kontaktów - spędzi noc w hotelu na lotnisku przed odlotem następnego dnia do Pekinu.

Johaug jednak zdecydowała się spędzić tą noc z narzeczonym. Przyjedzie po nią kilkakrotnie zdezynfekowanym samochodem, a sam musi zostać przed spotkaniem dokładnie przebadany.

"Nakazałam Nilsowi zrobienie dwóch testów PCR, jeżeli chce się ze mną widzieć i spędzić tą ważną dla mnie noc przedolimpijską. W innym przypadku musiałby mnie oglądać przez szyby na lotnisku. To jest punkt krytyczny i muszę być egoistką, nawet jeżeli chodzi o miłość" - powiedziała biegaczka narciarska.

Pekin 2022. Heidi Weng jeszcze bardziej restrykcyjna niż Therese Johaug

Jej koleżanka Heidi Weng jest jednak jeszcze bardziej restrykcyjna i już przed wyjazdem do Włoch zapowiedziała swojemu partnerowi, że spotkają się dopiero po igrzyskach.

"Dla mnie ważniejszy jest bezpieczny start, a na miłość będzie jeszcze czas" - powiedziała Weng dziennikowi "Dagbladet".

Zbigniew Kuczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama