Reklama

Reklama

Therese Johaug pokonała Marit Bjoergen w mistrzostwach Norwegii

Therese Johaug wygrała w czwartek rywalizację na 10 kilometrów techniką klasyczną podczas mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich, rozgrywanych w Lillehammer. Druga była Heidi Weng, a trzecia Marit Bjoergen, która straciła do zwyciężczyni ponad minutę.

- Nie spodziewałam się, że będę w stanie pokonać Marit na tym dystansie i to z tak dużą przewagą, aż minuty i 11 sekund. W końcu to nie jest mój ulubiony dystans i technika - powiedziała Joahug na mecie.

Komentator telewizji NRK transmitującej zawody Torgeir Bjoern stwierdził, że "taki bieg, jaki wykonała Johaug, mógłby dać olimpijskie złoto".

Norwescy dziennikarze podkreślają, że pokaz siły Johaug podczas mistrzostw kraju i prestiżowe zwycięstwo nad Bjoergen dały przedsmak tego, co czeka kibiców podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

Reklama

- Wszyscy wiemy, że bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną to królestwo Justyny Kowalczyk, z którą zawsze w tej konkurencji zażarcie rywalizowała Bjoergen. Tym razem w Soczi będą trzy faworytki... - ocenili.

Johaug i Bjoergen po starcie w czwartek zakończyły już występy w mistrzostwach kraju i zwolnione z dalszych biegów wyjadą na zgrupowanie w Alpy do Val Senales.

Kierownik reprezentacji Vidar Loefhus podkreślił, że udział w mistrzostwach Norwegii jest co roku obowiązkowy dla wszystkich, głównie ze względu na sponsorów i zobowiązania wobec nich.

- Tym razem ważniejsza jest jednak olimpiada w Soczi i biegaczki otrzymały nakaz startu tylko w jednej konkurencji - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL