Reklama

Reklama

Therese Johaug na dopingu. Powstaje film o biegaczce

Therese Johaug czeka na werdykt w związku z wykryciem w jej organizmie środka dopingującego, tymczasem o aferze z nią związanej powstaje film dokumentalny.

Norweska agencja antydopingowa "Antydoping Norge" zasugerowała 14 miesięcy dyskwalifikacji. Biegaczka została przesłuchana przez norweską konfederację sportu NIF w dniach 25-27 stycznia i liczy, że jeżeli kara nie będzie wyższa to wystartuje w przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej w Pjongczangu.

Reklama

- Oczekujemy na ogłoszenie werdyktu i mamy sygnał, że nastąpi to już w przyszłym tygodniu - powiedział menedżer biegaczki Joern Ernst.

Film powstaje z jej inicjatywy i Ernst wyjaśnił, że "poprzez film, będący telewizyjnym serialem dokumentalnym, chcemy pokazać odbiorcy jak ta sprawa wygląda naprawdę, ze wszystkimi jej kulisami, a nie jak jest przedstawiana poprzez przekazy medialne".

Zdjęcia rozpoczęły się już podczas konferencji prasowej norweskiej federacji narciarskiej 13 października, kiedy podano do wiadomości pozytywny wynik badania antydopingowego.

Od tej pory filmowcy są cały czas przy biegaczce. Dokumentowane jest życie prywatne oraz treningi. Biegaczka opowiada o wielu aspektach jej życia, które z dnia na dzień się zmieniło.

Kamerzyści byli też obecni podczas przesłuchania przez NIF oraz treningów na trasach przyszłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w ubiegłym tygodniu w Pjongczangu.

Producentem filmu jest firma Globus Media AS, która wcześniej nakręciła kilka podobnych o tematyce sportowej jak "Circus Northug" o biegaczu narciarskim Petterze Northugu, "Ręczna bajka" o norweskich piłkarkach ręcznych oraz "Najlepsze narciarki świata" - telewizyjny ośmioodcinkowy hit o biegaczkach narciarskich emitowany w telewizji podczas mistrzostw świata w Falun w 2015 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Therese Johaug | biegi narciarskie | doping w sporcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje