Reklama

Reklama

Szkot Andrew Musgrave pokonał norweskie gwiazdy narciarstwa biegowego

Brytyjczyk Andrew Musgrave wygrał w piątek sprint techniką dowolną podczas mistrzostw Norwegii w narciarstwie biegowym w Lillehammer, pozostawiając za sobą najlepszych zawodników gospodarzy w tej konkurencji.

Drugi na mecie był Ola Vigen Hattestad, a trzeci Finn Hagen Krogh. Obaj biegacze stwierdzili, że Musgrave stał się z dnia na dzień jednym z faworytów do medalu w sprincie podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

- Wygrana w finale, w którym nas zdeklasował, jest pewną sensacją, lecz nie była przypadkowa. On był najlepszy już w kwalifikacjach. Nie sądzę, aby w takiej formie jak dzisiaj znalazł pogromcę wśród światowej elity. W Soczi będzie, moim zdaniem, bardzo trudnym rywalem - skomentował Hattestad.

Reklama

- Jestem zwykłym chłopakiem ze Szkocji, który mieszka obecnie w Norwegii i studiuje na politechnice w Trondheim. Dlatego wystartowałem w tych zawodach. Pokonanie gwiazd było bardzo przyjemne, chociaż nie otrzymam medalu, gdyż jestem obcokrajowcem - powiedział Musgrave na antenie telewizji NRK.

Biegacz startuje w Pucharze Świata od sezonu 2008/09, lecz zajmuje zwykle dalekie miejsca. W zimowych igrzyskach w Vancouver w 2010 roku startował w trzech konkurencjach i zajął 55. oraz dwukrotnie 58. miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje