Reklama

Reklama

Staręga i Szymańczak mistrzami w sprincie

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) i Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) wygrali w czwartek sprinty podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w biegach narciarskich na Kubalonce w Beskidach.

W zawodach wystartowało 20 zawodniczek i 32 zawodników. Zostały one rozegrane w bardzo trudnych warunkach. W czwartek w Beskidach utrzymywała się mgła i padał śnieg z deszczem. Na starcie zabrakło Justyny Kowalczyk i Macieja Kreczmera, którzy przebywają na zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Falun.

W rywalizacji mężczyzn Staręga w finale pokonał Jana Antolca (LKS Poroniec Poronin), a trzeci był Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka).

Mistrz Polski przyznał, że zła pogoda nie dała mu się we znaki tak bardzo, jak odpowiedni dobór nart i smarów. - Warunki zmieniały się co chwilę i aż mnie głowa bolała od tego kombinowania. Ale nie było "czajenia się". Mieliśmy między sobą informacje, kto na czym biegnie. Znamy się wszyscy bardzo dobrze i chcemy rywalizować nie za pomocą sprzętu, ale sportową formą. (...) Ostatecznie wszystko skończyło się tak, jak chciałem i bardzo się z tego cieszę. Myślę, że moim obowiązkiem było dziś wygrać w sprincie, mojej koronnej konkurencji - powiedział.

Reklama

Wśród pań Szymańczak okazała się lepsza od Sylwii Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa-Osiecza). Brązowy medal wywalczyła Justyna Mordaska (AZS AWF Katowice).     

Zwyciężczyni zmagała się w czwartek nie tylko z warunkami, ale także źle dobranymi w kwalifikacjach nartami oraz chorobą. - Do ostatniej chwili zastanawiałam się, czy dziś wystartować. Od tygodnia zmagam się z ostrym przeziębieniem, jeszcze rano miałam stan podgorączkowy. Po każdym etapie wydawało mi się, że to już ostatni mój bieg, że nie dotrwam do finału, ale jednak udało się. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i obrony mistrzowskiego tytułu - powiedziała.

W piątek odbędą się biegi techniką dowolną. Kobiety będą miały do pokonania 5 km, a mężczyźni 10 km. Mistrzostwa potrwają do poniedziałku.

Wyniki:

sprint mężczyzn - 1600 m

1. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce)

2. Jan Antolec (LKS Poroniec Poronin)

3. Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka)

4. Mateusz Ligocki (NKS Trójwieś Beskidzka)

5. Patryk Chudoba (LKS Poroniec Poronin)

6. Dawid Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS)

sprint kobiet - 1600 m

1. Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra)

2. Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa-Osiecza)

3. Justyna Mordarska (AZS AWF Katowice)

4. Natalia Grzebisz (AZS AWF Katowice)

5. Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)

6. Emilia Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne