Reklama

Reklama

Skład polskiej kadry na mistrzostwa świata w Oslo

Za niewiele ponad tydzień rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo. Najważniejsza impreza sezonu potrwa dwanaście dni (23 lutego - 6 marca), a uczestniczyć w niej będzie prawdopodobnie czternastu naszych reprezentantów w trzech dyscyplinach: skokach, biegach i kombinacji norweskiej.

Poniedziałek był ostatnim dniem, w którym trenerzy kadr w skokach i kombinacji mogli zgłosić naszych zawodników do mistrzostw świata. Biegacze mają jeszcze czas do Pucharu Świata w Drammen, ale tutaj niespodzianek raczej nie będzie.

W stolicy Norwegii o medale powalczą cztery biegaczki, dwóch biegaczy, sześciu (lub pięciu) skoczków oraz dwóch kombinatorów norweskich. Polscy kombinatorzy powracają na mistrzostwa świata po ośmioletniej nieobecności. Ostatni raz mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w 2003 roku w Val di Fiemme.

Trener kadry polskich skoczków Łukasz Kruczek zgłosił w poniedziałek do Polskiego Związku Narciarskiego sześć nazwisk. Początkowo do Oslo miała lecieć piątka skoczków, ale trener liczy, że będzie mógł zabrać więcej zawodników. Ta szóstka to: Adam Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Tomasz Byrt i Dawid Kubacki. Gdyby w najbliższych dniach lub po mistrzostwach Polski okazało się, że trener zmienił zdanie lub organizatorzy mistrzostw odmówili przyjęcia szóstego zawodnika, którego nazwisko wcześniej nie zostało wstępnie zgłoszone - a tak jest w przypadku Dawida Kubackiego, to do Oslo wyruszy pierwszych pięciu zawodników z tej listy.

Reklama

Skoki i biegi narciarskie to dyscypliny, w których upatrujemy największych szans na medale, zarówno w konkurencjach indywidualnych (Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Kamil Stoch), jak i drużynowych (skoczkowie). A może wysoko znajdzie się też sztafeta kobiet, a któryś z Polaków okaże się niespodziewanie czarnym koniem tych mistrzostw?

Skład polskiej ekipy na mistrzostwa świata w Oslo:

skoki narciarskie:

Adam Małysz,

Kamil Stoch,

Stefan Hula,

Piotr Żyła,

Tomasz Byrt,

Dawid Kubacki.

kombinacja norweska:

Tomasz Pochwała,

Paweł Słowiok.

biegi narciarskie:

Justyna Kowalczyk,

Paulina Maciuszek,

Agnieszka Szymańczak,

Ewelina Marcisz,

Maciej Kreczmer,

Maciej Staręga.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL