Reklama

Reklama

Ski Classics. Justyna Kowalczyk szósta w Marcialonga

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w narciarskim maratonie Marcialonga na dystansie 70 km we włoskim Cavalese. Zwyciężyła Szwedka Britta Johansson Norgren, która po zaciętym finiszu wyprzedziła o 1,4 s Austriaczkę Katerinę Smutną.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Seraina Boner ze stratą 3.35,4 min. Kowalczyk straciła do triumfatorki 7.42,5.

Marcialonga była czwartym etapem cyklu Ski Classics, a piątym, wliczając prolog. W maratonie La Sgambeda Kowalczyk była trzecia, w kolejnej rundzie - Jizerskiej Padesatce w Czechach - nie wystartowała, a w poprzedni weekend w La Diagonela w szwajcarskim Sankt Moritz zajęła dziewiątą lokatę.

Maratony mają długą tradycję, jednak Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach. Dwukrotnie klasyfikację generalną wygrywał Anders Aukland, który z kolegami w norweskiej sztafecie zdobył złote medale igrzysk olimpijskich (Salt Lake City 2002) i mistrzostw świata (Val di Fiemme 2003). 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama