Reklama

Reklama

Rywalka Kowalczyk wydaje książkę. Chce być inspiracją dla młodych talentów

Therese Johaug zakończyła swoją przygodę ze sportem po sezonie olimpijskim. Teraz 33-latka chce zainspirować młodzież do uprawiania sportu i podążania za marzeniami. Norweżka wyjawiła, że tej jesieni wyda swoją pierwszą książkę.

Therese Johaug podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie ogłosiła, że wraz z zakończeniem sezonu odkłada narty na półkę. 33-latka zdobyła w karierze sześć medali olimpijskich oraz osiemnaście medali mistrzostw świata. Teraz o wzlotach i upadkach opowie w swojej pierwszej publikacji.

Dawne rywalki połączyły siły w słusznej sprawie. Zareagowały inne narciarki

Reklama

Therese Johaug wydaje książkę

10 maja Norweżka udostępniła na Instagramie nowe zdjęcie i powiadomiła fanów o swoim wyjątkowym projekcie.

Kibice Johaug byli zachwyceni. "Już nie mogę się doczekać, by ją przeczytać!" - pisali w komentarzach. Wielu z nich dopytywało także, czy możliwy będzie zakup książki z angielskim tłumaczeniem.

Menedżer rywalki Kowalczyk zdradził w rozmowie z "Nettavisen", jakie tematy norweska biegaczka poruszy w swojej biografii.

Marit Bjoergen wskazała następczynię Therese Johaug

Kiedyś walczyła z Justyną Kowalczyk

Wielu kibiców polskich biegów narciarskich z pewnością zna Marit Bjoergen, odwieczną rywalkę Justyny Kowalczyk. Norweska gwiazda powoli zaczęła wycofywać się z rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Wtedy miano rywalki zyskała Therese Johaug. W kwietniu 2022 Bjoergen oficjalnie zakończyła karierę.

Kowalczyk i Johaug nigdy nie pałały do siebie sympatią. Ich dość okrojone relacje widoczne były na przełomie 2016 i 2017 roku, gdy reprezentantka Norwegii została przyłapana na stosowaniu dopingu. Choć Johaug tłumaczyła się, że przyjmowała niedozwolone środki nieświadomie, Polka nie dała się przekonać. Uszczypliwie komentowała wtedy słowa Norweżki.

Po kilku latach norweskie media postanowiły zapytać obie zainteresowane na temat ich relacji. "Nie ma żadnych relacji. Nie rozmawiałyśmy od kilku lat" - powiedziała w rozmowie z "Dagbladet" Justyna Kowalczyk.  

Teraz panie odłożyły narty na dalszy plan, Polka skupiła się na rodzinie i wychowywaniu synka, a Norweżka postanowiła swoją historią zainspirować młode talenty.

Therese Johaug o zaburzeniach odżywiania. Problemem zaangażowanie trenerów?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy