Reklama

Reklama

Puchar Świata w Lahti bez Justyny Kowalczyk

W sobotę i niedzielę w fińskim Lahti odbędą się zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wystartuje w nich pięcioro reprezentantów Polski - Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Maciej Staręga, Konrad Motor i Sebastian Gazurek.

Justyna Kowalczyk, zamiast biegać w Lahti, w niedzielę spełni jedno ze swoich marzeń - wystartuje w słynnym Biegu Wazów. Rywalizuje się w nim na dystansie 90 km, a pierwsza edycja odbyła się w 1922 roku.

Reklama

W Finlandii polscy kibice mogą liczyć na dobre występy Jaśkowiec i Staręgi w sobotnich sprintach techniką dowolną. 25-letni siedlczanin w tej konkurencji dwukrotnie w obecnym sezonie PŚ zajmował miejsce w najlepszej dziesiątce. Natomiast podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego w parze z Kowalczyk w sprincie drużynowym "łyżwą" wywalczyła w lutym brązowy medal mistrzostw świata w Falun.

Na niedzielę zaplanowano biegi techniką klasyczną - kobiet na 10 km i mężczyzn na 15 km.

W rywalizacji pań emocje skończyły się już blisko trzy tygodnie temu, gdy w Oestersund czwartą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Norweżka Marit Bjoergen.

Wśród mężczyzn blisko obrony tytułu sprzed roku jest Norweg Martin Johnsrud Sundby, który o 335 punktów wyprzedza Szwajcara Dario Colognę.

Po zawodach w Lahti następne zmagania odbędą się już 11 marca w Drammen - sprint techniką klasyczną. Udział w nim zapowiedziała Kowalczyk.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Lahti:

sobota, 7 marca

sprint techniką dowolną (godz. 10.15 kwalifikacje, ćwierćfinały od 14.30)

niedziela, 8 marca

mężczyźni - bieg na 15 km techniką klasyczną (9.45)

kobiety - bieg na 10 km techniką klasyczną (12.35)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama