Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Ponad 40 tys. biletów na konkursy w Zakopanem

Ponad 40 tys. biletów na dwa konkursy (20 i 21 stycznia) przygotowali organizatorzy zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Można je nabywać - tak jak w minionych latach - drogą internetową lub w czterech biurach turystycznych pod Tatrami.

Według koordynatora imprezy Wojciecha Gumnego zainteresowanie jest podobne jak w latach ubiegłych, a duży wpływ na popyt będą miały też dobre występy reprezentantów Polski w 60. Turnieju Czterech Skoczni.

Kibice mają do wyboru strefę VIP oraz cztery sektory. "Wyremontowana została lewa, dolna trybuna, gdzie poprawiliśmy schody, barierki i podłoże. Po modernizacji może tam przebywać o tysiąc osób więcej niż w poprzednich latach, w tym także osoby niepełnosprawne, np. poruszające się na wózku inwalidzkim" - poinformował dyrektor COS OPO Zakopane Jan Walkosz-Jambor.

Reklama

Dodał, że zakończył się montaż urządzeń do sztucznego mrożenia rozbiegu skoczni. "Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ uniezależni nas całkowicie od warunków atmosferycznych. Do tej pory korzystaliśmy z usług firmy, która na wypadek odwilży miała do dyspozycji ciekły azot" - zaznaczył dyrektor.

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:

19 stycznia (czwartek)

16.00 oficjalny trening

18.00 seria kwalifikacyjna

20 stycznia (piątek)

15.30 seria próbna

16.30 pierwsza seria konkursowa

21 stycznia (sobota)

15.00 seria kwalifikacyjna

16.00 pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje