Reklama

Reklama

PŚ w biegach - zawody w La Clusaz odwołane

Z powodu braku śniegu odwołano zaplanowane na 20-21 grudnia w La Clusaz zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) rozważa przeprowadzenie zmagań w innym miejscu. Ostateczna decyzja zapadnie w sobotę wieczorem. Nie odbędą się również skoki w Libercu.

W La Clusaz miały się odbyć biegi łączone oraz jedyne w tym sezonie wyścigi sztafet. Śniegu jednak nie ma i według prognoz nic się w tej kwestii nie zmieni.

Problemy mieli już organizatorzy najbliższych zawodów w Davos. W Szwajcarii udało się przygotować jedynie pięciokilometrową pętlę. Z tego powodu sobotnie zmagania techniką klasyczną pań skrócono z 15 do 10, a panów z 30 do 15 km. W niedzielę odbędą się sprinty techniką dowolną.

Z kolei z powodu problemów finansowych organizatorów odwołano zaplanowane na 7-8 lutego w Libercu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poszukuje nowego gospodarza.

Reklama

W tym samym terminie w Libercu mieli także rywalizować kombinatorzy norwescy. Ich zmagania również nie odbędą się w Czechach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL