Reklama

Reklama

PŚ w biegach. Trener Polaków Bauer zadowolony z nominacji dla Bajcziczaka

Trener polskich biegaczy narciarskich Czech Lukas Bauer, cytowany przez tamtejszą agencję CTK, wyraził nadzieję, że poprawi się współpraca między kadrą mężczyzn i kobiet. Niedawno szkoleniowcem żeńskiej reprezentacji został Słowak Martin Bajcziczak.

"Przyjaźnimy się, Martin był świadkiem na moim ślubie, a ja na jego“ - przyznał trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich Bauer, który prowadzi reprezentację Polski.

Reklama

Trzy tygodnie temu Polski Związek Narciarski ogłosił, że trenerem kobiecej kadry w biegach narciarskich został Bajcziczak. Słowak na stanowisku zastąpił Aleksandra Wierietielnego, który zdecydował się przejść na emeryturę.

Bauer wyraził nadzieję, że poprawi się współpraca między obiema reprezentacjami. Jego zdaniem, w poprzednim sezonie jej nie było.

“Powodem była Justyna Kowalczyk, która stworzyła mur wokół swojego teamu" - stwierdził czeski szkoleniowiec. W jego opinii, znacznie wydajniej i taniej wszystko funkcjonowałoby, gdyby kadry narodowe współdziałały.

Podczas kwietniowej rozmowy z PAP, sekretarz PZN Jan Winkiel przyznał, że Bajcziczaka polecili trenerzy Wierietielny i Kowalczyk. Słynna zawodniczka nie będzie asystentką Słowaka, ale ma z nim współpracować.

Bauer zapowiedział, że w poniedziałek pojedzie do Zakopanego na pierwszy letni obóz. Już oznajmił, że treningi będą jeszcze cięższe niż wcześniej. W przedwcześnie zakończonym - z powodu pandemii koronawirusa - sezonie Pucharu Świata 2019/2020 Dominik Bury zajął 68. miejsce, jego brat Kamil był 90., zaś Maciej Staręga 120.

giel/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Lukas Bauer | Martin Bajcziczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje