Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Norwegia pomaga konkurencji

Młodzieżowe reprezentacje Norwegii, Niemiec, Słowenii, Czech i USA w biegach narciarskich spotkają się w sierpniu na wspólnym zgrupowaniu, organizowanym przez norweską federację (NSF). Wszystko po to, by nie doszło do... znudzenia tą dyscypliną.

"Norwegia, co można wyraźnie zauważyć w ostatnich latach, zaczyna w biegach narciarskich zbyt bardzo dominować i powstaje ryzyko znudzenia się tym sportem. Dlatego ważna jest pomoc w rozwoju przyszłych biegaczy i biegaczek w innych krajach, a szczególnie w Niemczech, które są dla FIS bardzo ważnym rynkiem sponsorskim" - powiedział główny pomysłodawca tego przedsięwzięcia, kierownik komitetu d/s biegów przy międzynarodowej federacji narciarskiej (FIS), multimedalista olimpijski (m.in. trzy złote w Albertville) i świata, Norweg Vegard Ulvang.

Obóz treningowy odbędzie się w dniach 9-19 sierpnia w Oslo i Sjusjoen, sfinansowany zostanie przez NSF i FIS, a weźmie w nim udział 40 młodych zawodników i zawodniczek.

Reklama

W podobnym tonie wypowiedziała się trenerka reprezentacji Norwegii juniorów Brit Baldishol, która poprowadzi zgrupowanie.

"To może dziwić, że pomagamy w szkoleniu konkurencji, lecz chcemy jej pomóc, ponieważ po prostu nie możemy trenować mniej dla wyrównania poziomu. Nie obawiamy się też, że przyszli rywale i rywalki poznają nasze sekrety. Wręcz przeciwnie - może i my się czegoś nauczymy" - podkreśliła Baldishol.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje