Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk rozpoczyna rywalizację w sprintach

W piątek w Kuusamo odbędzie się pierwsza w tym sezonie sprinterska rywalizacja w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Do niedzieli Justynę Kowalczyk czekają w Finlandii trzy starty, które składają się na minicykl Ruka Triple.

W Kuusamo będzie można się "wzbogacić" łącznie aż o 350 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ. Po 50 będzie przyznawane za zwycięstwo w każdej z konkurencji i 200 za triumf w całej imprezie.

W ubiegłym roku podopieczna Aleksandra Wierietielnego fińskie zmagania rozpoczęła pechowo, bo od dyskwalifikacji w półfinale sprintu i 11. pozycji. Później było już jednak znacznie lepiej i ostatecznie sklasyfikowano ją na drugim miejscu, tylko za rewelacyjną Norweżką Marit Bjoergen.

Reklama

Minionej soboty podczas inauguracji sezonu w norweskim Sjusjoen zawodniczka AZS AWF Katowice była dziesiąta, ale w obozie Kowalczyk panuje spokój, bo zgodnie z założeniami jej forma ma systematycznie rosnąć.

Z "Biało-czerwonych" w piątkowej rywalizacji udział wezmą jeszcze Ewelina Marcisz, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Maciejowie Kreczmer i Staręga oraz Mariusz Michałek.

Kwalifikacje rozpoczną się o 9.45, a finały zaplanowano na 11.30.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL